Úvod / Ako liečiť / Ako sa starať o jazvy?

Ako sa starať o jazvy?

starať o jazvyVäčšina ľudí vlastní nejakú jazvu, či už po operácii, porezaní, alebo inom úraze. Dôležité je, aby ste vedeli starať o jazvy, ktoré máte a nezanedbávali ich. O jazvy sa môžete starať mnohými spôsobmi. Najviac pozornosti je potrebné venovať čerstvým jazvám po akejkoľvek operácii. Správna starostlivosť sa môže následne prejaviť takým spôsobom, že jazva nebude takmer viditeľná. Ak jazvy máte, tak ich neberte na ľahkú váhu a prečítajte si, ako sa o ne starať.

Prvým krokom ako sa starať o jazvy je mazanie


Predovšetkým čerstvé jazvy je potrebné neustále mazať, aby neboli suché. Také jazvy sa potom lepšie hoja, nepraskajú, netvrdnú a nezväčšujú sa. Na mazanie vždy používajte bravčovú masť, jedná sa o univerzálnu možnosť, ktorá po aplikácii zanechá jazvu dlho mastnú.

ako sa starať o jazvyČerstvé jazvy je nutné mazať 2x-3x denne. Ak sú jazvy staršie, tak sú na ne vhodné špeciálne navrhnuté prípravky. Masírovanie je taktiež veľmi dôležité a to predovšetkým pri čerstvých jazvách. Jazvy po operáciách majú tendenciu prirastať k svalovému podkladu pod sebou.

Ak sa jazva vôbec nemasíruje, tak potom vám bráni v pohybe a mechanicky sa nepohybuje so zvyšnou kožou. Masáže sa pri čerstvých jazvách vykonávajú až 5x denne. Pri masírovaní je vhodné použiť masti alebo tukové výrobky. Masáž vykonávajte krúživými pohybmi, napínaním, sťahovaním a aj protismerným pohybom dvoch prstov, aby koža bola do tvaru S.

Slnečné žiarenie

staranie sa o jazvyMladé jazvy vôbec nevystavujte slnečnému žiareniu, inak vám rýchlo stmavnú. Pri kontakte so slnečným žiarením je potrebné jazvy natrieť krémom na opaľovanie, ktorý bude mať vysoký UV filter.

Prostredníctvom lasera sa vykonáva niekoľko druhov operácií jaziev. Niektoré jazvy sa zbrúsia a výrazne zmenšia, iné majú za efekt zosvetlenie jazvy, aby na tele nebola tak viditeľná.

Chirurgický zákrok


Je to najlepšia možnosť ako sa môžete starať o jazvy. Zákroky sa vykonávajú predovšetkým v prípade veľkých jaziev v oblasti tváre a citlivých miest. Zvyčajne dôjde k úplnému odstráneniu jazvy.

Ako sa starať o jazvy?
4.9 (98.33%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie antikoncepcie

Ako si vybrať správnu antikoncepciu?

Antikoncepcia a plánované rodičovstvo, obzvlášť v tejto dobe, je dozaista dôležitou záležitosťou. Ženy by si mali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *