Zdravie a krásaAko liečiť

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

ako sa zbavit kruhov pod ocami

Kruhy pod očami sú nepríjemné a nevzhľadné. Raz za čas sa objavia u každého, pre ženy však predstavujú strašiaka. Príčiny vzniku kruhov pod očami sú rôzne. Najčastejšie za nimi stojí prebdená noc, pobyt v zafajčenej miestnosti, príliš veľká únava, nedostatok spánku, ale aj genetická predispozícia, alergie, zúžené slzné kanáliky, začínajúce ochorenie, nádcha, hormonálne disbalancia, zápal spojiviek a nedostatok niektorých vitamínov. Nech už kruhy pod očami vznikli akokoľvek, určite vás zaujíma, ako sa ich čo najrýchlejšie a najefektívnejšie zbaviť. Existuje veľké množstvo tipov a trikov ako sa zbaviť kruhov pod očami, a ja vám práve niektoré z nich v tomto článku prinášam.

Čo potrebujete ak sa chcete zbaviť kruhov pod očami:

 • uhorky
 • očné krémy
 • harmančekový čaj alebo zelený čaj
 • dekoratívna kozmetika
 • ľadové kocky
 • vitamíny
 • masť Aviril H alebo masť Pytiol
 • zemiaky
 • avokádo
 • jablko
 • mandľový olej

Doprajte si spánok!

ako na nespavosťAk spíte opakovane menej ako osem hodín, nečudujte sa, že máte čierne kruhy pod očami.

Kruhov pod očami sa najľahšie zbavíte dostatočným a pravidelným kvalitným spánkom.

Alergia ako príčina kruhov pod očami

Často kruhy pod očami sprevádza alergia. Oči obvykle nie sú postihnuté iba tmavými kruhmi, ale sú aj opuchnuté. Alergia je sama o sebe nepríjemná, efektívna na kruhy pod očami je tu liečba alergie a preventívne opatrenia (klobúk, čiapka so štítom, šiltovka, slnečné okuliare) a užívanie antihistaminík – miestnych i komplexných (kvapky do očí, tabletky, …).

Niektoré lieky máte možnosť zakúpiť v lekárni bez predpisu, pre tie viac účelové vám neostane nič iné, než si zájsť pre recept k obvodnému lekárovi, alergiológovi či k očnému lekárovi.

Zbavte sa zlozvykov!

Tmavých kruhov pod očami sa zbavíte úplne, keď sa zbavíte svojich zlozvykov. Veľkou zlobou je pobyt v zafajčených miestnostiach, fajčenie samotné a časté popíjanie alkoholu. Prečo? Pretože v danej oblasti znižujú prietok krvi.

Dodržujte pitný režim!

zápach z úst - pitný režimZa veľkým počtom kruhov pod očami stoja nedostatočný pitný režim, jeho úpravou kruhy pod očami samy vymiznú.

Hľadajte príčinu kruhov pod očami!

Trápia vás kruhy pod očami dlhšiu dobu? Kruhy pod očami môžu byť späté aj s ochorením obličiek či ich preťažením.

Znížte príjem alkoholu a bolo by dobré, keby ste pre istotu navštívili aj lekára.

Zamaskujte kruhy pod očami!

Vizuálne môžete kruhy pod očami zamaskovať korekčnou tyčinkou v odtieni vašej pleti alebo odtieň bledšou. Zakúpite ju bežne v drogérii a je dnes už súčasťou bežnej dekoratívnej kozmetiky.

Použite čaj!

Na zbavenie sa kruhov pod očami môžete použiť aj studené čajové vrecúška s harmančekovým alebo zeleným čajom. Nechajte ich na očiach tak jednu minútu.

Masť Pytiol

tipy a triky na kruhy pod ocamiAj keď sa oficiálne Pytiol masť maže zvyčajne úplne inam (skvelá masť na detské zapareniny), aj s kruhmi pod očami dokáže hotové divy.

Veľkou výhodou je aj to, že je bežne dostupná, bez potreby receptu a stojí len pár eur. Podobný efekt má aj Aviril H, čo je v reáli mastička na hemoroidy.

Upravte si jedálniček!

Ak nechcete mať kruhy pod očami, jedzte dostatok zeleniny a ovocia. Dbajte na dostatočný prísun vitamínu B, ktorý je pre zdravú a krásnu pleť nevyhnutný.

O vitamíny by mala byť obohatená aj vaša kozmetika.

Skúste očné krémy

Na kruhy pod očami môžete použiť aj nejaký z očných krémov. V súčasnosti už na slovenskom trhu existuje veľa rozličných očných krémov, ktoré si s elimináciou kruhov hravo poradia.

Výber je však na vás, pretože každému vyhovuje niečo iné.

Siahnite po overených receptoch na kruhy pod očami!

pleťová maska a uhorkyStarým dobrým trikom na kruhy pod očami sú plátky šalátovej uhorky, ktoré si položíte na oči a necháte 5 minút pôsobiť.

Pozor na slnko!

Ak máte sklon ku kruhom pod očami, alebo ich máte dokonca aj geneticky podmienené, mali by ste sa vyhýbať priamemu slniečku.

To totiž môže kruhy ešte viac zintenzívniť. Preto noste na slniečku slnečné okuliare a používajte opaľovací krém s opaľovacím faktorom 30 a viac.

Odpočítajte!

Kruhy pod očami často vznikajú z nedostatku spánku, vyčerpania a stresu. Ak chcete zamedziť ich vznik, naučte sa odpočívať.

Skúste menej soliť!

ako vybieliť zaclony pomocou soliViete, že za kruhy a opuchy okolo očí môže v niektorých prípadoch na prvý pohľad tak banálna vec, ako nadmiera soli v jedle?

Pozrite sa na skrytú soľ na štítkoch potravín, možno vás konečné číslo šokuje.

Riešením v týchto prípadoch je zníženie príjmu soli. Pozitívny efekt na seba nenechá dlho čakať.

Máte dostatok vitamínov?

Kruhy pod očami vznikajú často tam, kde je nedostatok železa, vitamínu K a antioxidantov. Sú jedným z výrazných prejavov chudokrvnosti.

V týchto prípadoch vám pomôže odborné vyšetrenie a dodanie v potrave, či liekovej forme.

Ďalšie tipy ako sa zbaviť kruhov pod očami

kruhy pod ocamiVyskúšajte avokádový krém. Na jeho výrobu budete potrebovať pár kvapiek mandľového oleja s tromi plátkami avokáda.

Avokádo vymiešajte s olejom do hladka a naneste okolo očí a nechajte pôsobiť po dobu piatich minút, potom opláchnite teplou vodou.

Mandľový olej kúpite v zdravej výžive alebo tam, kde sa predávajú ingrediencie na výrobu domácej kozmetiky.

vrece zemiakovZemiaky majú bieliaci účinok, a preto sú na riešenie problémov s tmavými kruhmi pod očami ideálne. Vyskúšať môžete aj zemiakovo-jablkový krém.

Ten sa vyrobí zo surových zemiakov a dvoch lyžíc neprisladzovaného jablka. Rozmixujte a zmiešajte, naneste okolo očí a prikryte oči teplou žinkou. Krém nechajte pôsobiť 5 minút, a potom umyte.

Na kruhy pod očami môžete vyskúšať aj paradajkový pretlak s citrónovou šťavou, kurkumou a práškom z oranžovej šošovičky. To všetko dôkladne rozmixujte, vytvorte pastu a aplikujte pod oči na 15 minút. Potom umyte teplou vodou.

Pravidelné ošetrovanie mandľovým olejom má na zamedzenie vzniku kruhov pod očami veľmi pozitívny vplyv.

Kruhy pod očami môžete efektívne zamaskovať kvalitným make-upom, korekčnými tyčinkami a prípravkami, ktoré vyrovnávajú rôzne odtiene pokožky do jedného rovnakého.

Ak sa chcete zbaviť kruhov pod očami teraz hneď, skúste ich „zaľadovať“ kockami ľadu, kedy nimi pomaly masírujeme miesto pod očami.

Varovanie

Pozor! Niekedy za kruhy pod očami môže aj samotná dekoratívna kozmetika. Najčastejšie make-up, špirála na riasy, očné linky, či tiene. Ak zistíte, že je to tak, okamžite danú kozmetiku vymeňte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button