Záhrada

Ako na nápady a vychytávky na záhradu?

dizajnové kvetináčeRadi pracujete na záhradke? Určite by ste uvítali nejaké nápady a vychytávky na záhradu, ktoré vám prácu uľahčia alebo vám záhradu skrášlia. Vybrať si môžete z celej rady nápadov a vychytávok, ktoré vám pomôžu pri rôznych činnostiach na záhrade aj pri jej výzdobe. My vám dnes prinášame pár tipov na nápady a vychytávky na záhradu. 

Nápady a vychytávky na záhradu pri práci na záhrade

Práca na záhrade zahŕňa celý rad činností, od pravidelného okopávania záhonov, trhania buriny, cez zavlažovanie, ale aj udržiavanie trávnika, sadenia či zberu zeleniny a ďalších plodín.

Ak využijete nápady a vychytávky na záhradu, ktoré nám moderná doba ponúka, môžeme si značne ušetriť čas aj námahu.

Nápady a vychytávky na záhradu, aby bola pekná

Kvetináče sú predovšetkým praktickým pomocníkom pre pestovanie rastlín. Môžeme si však vybrať tiež dekoratívne kvetináče, ktoré sa vyberajú spravidla podľa vkusu. Podľa materiálu si môžete vybrať dekoratívne kvetináče plastové alebo z pálenej hliny, ale aj z glazovanej keramiky.

nápady a vychytávky na záhraduKvetináče z keramiky sú pórovité a dobre sa z nich odparuje voda, vďaka tomu nehrozí preliatie kvetín. Miernou nevýhodou je vyššia hmotnosť. Alternatívou sú tiež rôzne prútené košíky alebo nádoby pletené z vodného hyacintu. Nájdete aj modely zo skla či kovu.

Dekoratívne kvetináč by mal ladiť s kvetinou, ktorá bude do neho vysadená.

Momentálne sú trendom jednofarebné kvetináče v odtieňoch bielej, šedej, ale aj čiernej, a bývajú v tvare kocky alebo kvádra. Nič však nepokazíte aj si vyberiete tradičný okrúhly. Ten je v podstate univerzálny a nikdy nevyjde z módy.

Samozavlažovacie kvetináče sú efektívne

Mnoho ľudí objavilo kúzlo samozavlažovacích kvetináčov. Ich dizajn sa za posledných niekoľko rokov výrazne zmenil a môžete si zaobstarať príjemnú a funkčné dekoráciu. Zavlažovacie kvetináče obsahujú hladinomer, zalievaciu šachtu, knôt, rezervoár vody a tiež priestor pre cirkuláciu vzduchu.

Kvalitné zavlažovacie kvetináče vás zbavia starosti o pravidelnú zálievku rastlín a môžete bez obáv vyraziť na dovolenku. Pôda nie je prelievaná vodou priamo, preto ani nedochádza k odplaveniu živín.

Výhody samozavlažovacích kvetináčov:

  • pravidelná zálievka bez nutnosti dozoru
  • ideálne do záhrad, na terasy aj do interiérov
  • lacné riešenie
  • šetrí čas
  • udržuje optimálny pomer vody aj živín

Nápady a vychytávky do záhrady pre uľahčenie práce

Zberné koše

zberné koše v kosačke na trávu, záhradnom traktore či vertikulátore, vám ušetria veľa času. Všetok odpad je zbieraný na jedno miesto, vy tak kôš len vysypete a môžete pokračovať vo svojej práci.

Už nemusíte zhŕňať trávu pri kosení neustále na kôpky po celej záhrade, kosačka so zberným košom trávu pozbiera za vás.

Riešením sú tiež jednoduché skladacie zberné koše, ktoré umiestnite na záhradu a môžete v nich mať uložené drevo, traviny či odpad.

Pojazdné kolieska pre väčšie kvetináče

pojazdné kolieska pre kvetináčeAk potrebujete často presúvať veľké kvetináče na záhrade alebo na terase, môžete si zaobstarať dosky s pojazdnými kolieskami, ktoré bez problémov unesú celú váhu kvetináče.

Navyše výhodou je, že ak si zaobstaráte takúto plošinu do bytu, môžete bez problémov upratať a povysávať aj pod veľkými kvetináčmi.

Ako využiť zberný kôš či pojazdne kolieska pre veľké kvetináče?

Zberné koše efektívne využijete pri mnohých záhradných strojov. Hodia sa pre záhradné kosačky, traktory a všade tam, kde je vhodné zbierať odpad. Zberné koše sa dajú zakúpiť dvoj alebo troj komorové, líšia sa šírkou pre rôzne žacie ústrojenstvo.

Pojazdné kolieska pre kvetináče vám ušetria chrbát pri sťahovaní ťažkých kvetináčov, napríklad keď chcete nechať rastliny prezimovať v zimnej záhrade a na jar opäť presťahovať na terasu.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button