Nezaradené

Ako začala rozbiehať biznis v móde žena?

žena rozbieha biznis v módeMódny svet je poprepletaný históriou svetových značiek a mien, ktoré dokonca dodnes profitujú na mene. Ako začala rozbiehať biznis v móde žena? Navrhovaním dámskeho oblečenia začínala aj mladá Nina Ricci. V útlom detstve sa venovala hrám s bábikami asi ako každá mladá slečna. Jej predpoklady pre tvorivé nadanie a kreativitu sa začali jednoduchými krokmi. Najskôr zdobila svoje hračky. Neskôr na kúsok čipky priložila mašľu a výsledok bol fascinujúci. Tento trend si udržala aj po vyučení sa v krajčírskej dielni, kde sa neskôr dostala do jej vedenia.

Nadšenie

Dokonale sa naučila ovládať umenie strihov  a štylizácie s materiálom. Už v 20 rokoch sa stala dokonalou modelárkou a módnou návrhárkou.

Páčilo sa jej všetko nové a s nádychom romantiky. Venovala sa modelom, ktoré boli dostupné pre všetky ženy. Nebála sa striedať jednotlivé doplnky a kusy oblečenia. Nerobilo jej problém v jeden deň nosiť nohavice a na druhý si obliecť sukňu a dámske sako k tomu.

Rodinný podnik

V roku 1904 sa Nina vydala za Luigiho Ricciho, ktorý sa venoval výrobe nádherných šperkov. Svoje podnikanie mala v rodinnom dome ale celkovo vlastnila tri 11 poschodové budovy, takže úspech v biznise módy naozaj dosiahla. Vo svojich 67 rokov už začala strácať silu a chuť. Svoje podnikanie nechala na svojho syna, ktorý sa tomuto odboru venoval tiež.

Dostala rad Rytiera čestnej légie za výnimočné zásluhy v záujme francúzskej elegancie. Zomrela v roku 1970, ale dodnes ostáva pre celý svet symbolom ženskej elegancie a jednou z kráľovien svetovej módy. Je to nádherný príklad toho, ako si dokáže jedna žena splniť svoj sen a na základe vlastnej snahy preraziť v módnom biznise. Jej zdobené límce na šatách a blúzkach ostanú v pamäti nejednej ženy dodnes.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button