Zdravie a krásaAko liečiť

Ako na starostlivosť o vlasy? Babské rady na mastné vlasy

ako sa starať o mastné vlasyV jednom z minulých článkov ste sa dozvedeli, ako zabrániť padaniu vlasov, načrtol som vám tiež príčiny, prečo padajú vlasy. Veľmi častým problém, s ktorým sa stretáva približne každý štvrtý z nás, sú ale tiež mastné vlasy. V dnešnom článku sa dozviete, ako sa tohto problému zbaviť, a to nielen pomocou kozmetických prípravkov. Existuje aj niekoľko osvedčených babských rád. Ako na správnu starostlivosť o vlasy?

Obsah článku

  • Čo sú mastné vlasy
  • Príčiny mastných vlasov
  • Ako liečiť mastné vlasy
  • Babské rady na mastné vlasy

Čo sú to mastné vlasy?

Mnohí z vás riešia problém s mastnými vlasmi prakticky po celý život. Je to podobné ako v prípade, keď máte lupiny.

Charakteristickým znakom je najmä zhoršenie ich vzhľadu. Mastnota spôsobuje splynutie porastu na hlave, ktorý tak pôsobí až nevábne. Vlasy sú zlepené, ťažko sa rozčesávajú. Následkom toho sa môžete v spoločnosti cítiť nepohodlne, máte pocit, že vám každý čumí na účes, čo znižuje vaše sebavedomie. Vedzte ale, že sa tento problém dá pomerne efektívne riešiť.

Príčiny mastných vlasov

odstránenie mastných vlasovV pokožke hlavy sú okrem iného prítomné aj mazové žľazy, ktoré produkujú tuk. V bežnom množstve slúži tuk k ochrane vlasov, zvyšuje ich odolnosť voči lámaniu, dochádza tiež k vyššej pružnosti.

V prípade, že dôjde k nadmernej tvorbe tuku v mazových žľazách na hlave, vlasom už to začína byť na škodu. Môže to byť spôsobené z niekoľkých príčin.

Hlavné príčiny:

  • Hormonálna nerovnováha
  • Zlá starostlivosť o vlasy – používanie nekvalitných šampónov a kondicionérov
  • Nadmerný stres
  • Fajčenie
  • Vysoká konzumácia mastných jedál

Ako sa zbaviť mastných vlasov?

Na mastné vlasy dnes existuje veľké množstvo rozličných špeciálnych šampónov a ďalších kozmetických prípravkov. Tie obsahujú látky, ktoré napomáhajú regulovať tvorbu tuku v pokožke hlavy.

Okrem vlasových vôd odporúčam vyskúšať napríklad aj špeciálny šampón.

Šampón Rovnováha divokých bylín na mastné vlasy

ako vyrobiť šampónÚčinné látky v tomto prípravku vyrovnávajú tvorbu tuku a súčasne zamedzujú vzniku nových tukových buniek v pokožke hlavy. Okrem zníženia mastnoty prispievajú tiež k zamedzeniu tvorby lupín, ktoré sú častým sprievodným javom mastných vlasov.

Šampón Rovnováha divokých bylín na mastné vlasy sa hodí na každodenné použitie. Aplikácia sa vykonáva jemným vtieraním do vlasov a pokožky na hlave.

Babské rady na mastné vlasy

Citrónová šťava

Najznámejším babským receptom na mastné vlasy je využitie citrónovej šťavy. Tú na každú procedúru vytlačte z 2 väčších citrónov a votrite ju do pokožky hlavy. Vlasy potom starostlivo vyčešte a šťavu nechajte pôsobiť asi 20 – 30 minút.

Následne potom vlasy dôkladne zmyte vodou. Procedúru opakujte zhruba každý druhý deň až do chvíle, než sa stav vlasov viditeľne zlepší.

Kefírová metóda

Ďalším osvedčeným babským trikom je použitie kefíru. Ten, rovnako ako v prípade citrónovej šťavy, jemne votrite do vlasov a na pokožku hlavy. Následne potom hlavu zabaľte do uteráka a nechajte kefír asi pol hodiny pôsobiť. Potom vlasy dôkladne opláchnite.

Obe metódy pomáhajú znížiť tvorbu tukového mazu. Vlasy sú zbavené mastnoty a zároveň očistené.

Máte nejaký iný tip, ako sa zbaviť mastných vlasov. Odporučte ho našim čitateľom v komentári pod článkom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button