Ako začať so zdravým životným štýlom?

zdravý životmný štýlNecítite sa v najlepšej kondícii, ste často unavení a v strese? Je načase začať so zdravším životným štýlom. V nasledujúcom článku Vám poradíme ako začať so zdravým životným štýlom.


Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl zahŕňa dostatok pohybu, pestrý a vyvážený jedálniček, dostatok spánku. Samozrejmosťou je nefajčiť, nepiť alkohol alebo piť len v obmedzenom množstve.

Čo vám zmena k zdravému životnému štýlu prinesie?

Vďaka zdravému životnému štýlu nebudete mať nadváhu, budete sa cítiť fyzicky silní a odolnejší voči stresu.

Pohyb

behanie a životný štýlPravidelným pohybom zlepšíte svoju fyzickú kondíciu a znížite riziko nadváhy. Vďaka športu sa budete cítiť uvoľnenejšie. Preto si vyberte šport, ktorý vás bude baviť a bude vám prinášať radosť.

Vyvážený jedálniček

Aj vyvážený jedálniček zamedzí nadváhe a pomôže vám predchádzať vzniku niektorých ochorení.


Dostatok spánku

Priemerný dospelý človek by mal spať 7-8 hodín denne. V spánku dochádza k regenerácii vášho tela, dochádza k posilňovaniu imunitného systému. Pokiaľ máte dostatok spánku, budete sa cítiť oddýchnutí a pripravení na nový deň, budete odolnejší voči stresu. Ako bojovať s nespavosťou ?

Ako začať s novým životným štýlom?

Ak sa rozhodnete zmeniť svoj štýl života k lepšiemu, vykonávajte zmeny postupne a pomaly. Ak zmeníte všetko naraz, budete sa cítiť zaskočení, o pár dní budete nervózni, bude sa vám cnieť po starom štýle života a rýchlo vrátite sa na začiatok.

Ak chcete zmeniť štýl stravovania, pridať pohyb aj zmeniť spánkový režim, vyberte si jedno z toho a začnite. Až si na zmenu zvyknete, pridajte ďalšie.

Zmena na celý život

nový životUvedomte si prečo chcete meniť svoj štýl života – chcete sa predsa cítiť zdravšie a v pohode. Preto je potrebné prejsť na zdravý štýl života nastálo. Je to zmena hlavne vo vašej hlave, v pohľade na život – musíte sa pre zmenu rozhodnúť vy sami, pretože keď vás k zmene niekto donúti, tak to väčšinou nie je na dlho a postupne skĺznete späť k vašim starým návykom. Ako neskončiť s chudnutím hneď po pár dňoch ?

Nie je čas na výhovorky


Začať môžete kedykoľvek, preto sa nevyhovárajte a zmenu neodsúvajte na neskôr. Koľkokrát ste si povedali, že od zajtra začnete cvičiť alebo jesť zdravšie a potom vám do toho niečo vošlo, tak ste zmenu odsunuli na ďalší týždeň atď. Pamätajte si, že nie je čas na výhovorky. Pre zmenu budete potrebovať pevnú vôľu a odhodlanie.

Informujte o zmene svoje okolie

Podpora rodiny a vášho okolia je dôležitá, preto všetkých s vaším rozhodnutím zmeniť svoj životný štýl oboznámte. Je ťažké prísť na návštevu k príbuzným a musieť pred každým obhajovať zmeny vo svojom jedálničku alebo prečo zrazu pôjdete behať.


Mohlo by vás zaujímať

Ako skoncovať so stresom nadobro

Skoncujte so stresom už nadobro!

Stresujúce obdobie už zažil snáď každý z nás. Stres niekedy vytvára v našom tele pocit …

Jeden komentár

  1. Zdravý životný štýl môžete tak ako ja podporiť aj zdravým a kvalitným čajom. Zelený čaj je ideálny ale taktiež bylinkové.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.