Zdravie a krása

Ako začať so zdravým životným štýlom?

zdravý životmný štýlNecítite sa v najlepšej kondícii, ste často unavení a v strese? Je načase začať so zdravším životným štýlom. V nasledujúcom článku Vám poradíme ako začať so zdravým životným štýlom.

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl zahŕňa dostatok pohybu, pestrý a vyvážený jedálniček, dostatok spánku. Samozrejmosťou je nefajčiť, nepiť alkohol alebo piť len v obmedzenom množstve.

Čo vám zmena k zdravému životnému štýlu prinesie?

Vďaka zdravému životnému štýlu nebudete mať nadváhu, budete sa cítiť fyzicky silní a odolnejší voči stresu.

Pohyb

behanie a životný štýlPravidelným pohybom zlepšíte svoju fyzickú kondíciu a znížite riziko nadváhy. Vďaka športu sa budete cítiť uvoľnenejšie.

Preto si vyberte šport, ktorý vás bude baviť a bude vám prinášať radosť.

Vyvážený jedálniček

Aj vyvážený jedálniček zamedzí nadváhe a pomôže vám predchádzať vzniku niektorých ochorení.

Dostatok spánku

Priemerný dospelý človek by mal spať 7-8 hodín denne. V spánku dochádza k regenerácii vášho tela, dochádza k posilňovaniu imunitného systému.

Pokiaľ máte dostatok spánku, budete sa cítiť oddýchnutí a pripravení na nový deň, budete odolnejší voči stresu. Ako bojovať s nespavosťou ?

Ako začať s novým životným štýlom?

Ak sa rozhodnete zmeniť svoj štýl života k lepšiemu, vykonávajte zmeny postupne a pomaly. Ak zmeníte všetko naraz, budete sa cítiť zaskočení, o pár dní budete nervózni, bude sa vám cnieť po starom štýle života a rýchlo vrátite sa na začiatok.

Ak chcete zmeniť štýl stravovania, pridať pohyb aj zmeniť spánkový režim, vyberte si jedno z toho a začnite. Až si na zmenu zvyknete, pridajte ďalšie.

Zmena na celý život

nový životUvedomte si prečo chcete meniť svoj štýl života – chcete sa predsa cítiť zdravšie a v pohode.

Preto je potrebné prejsť na zdravý štýl života nastálo. Je to zmena hlavne vo vašej hlave, v pohľade na život – musíte sa pre zmenu rozhodnúť vy sami, pretože keď vás k zmene niekto donúti, tak to väčšinou nie je na dlho a postupne skĺznete späť k vašim starým návykom. Ako neskončiť s chudnutím hneď po pár dňoch ?

Nie je čas na výhovorky

Začať môžete kedykoľvek, preto sa nevyhovárajte a zmenu neodsúvajte na neskôr. Koľkokrát ste si povedali, že od zajtra začnete cvičiť alebo jesť zdravšie a potom vám do toho niečo vošlo, tak ste zmenu odsunuli na ďalší týždeň atď.

Pamätajte si, že nie je čas na výhovorky. Pre zmenu budete potrebovať pevnú vôľu a odhodlanie.

Informujte o zmene svoje okolie

Podpora rodiny a vášho okolia je dôležitá, preto všetkých s vaším rozhodnutím zmeniť svoj životný štýl oboznámte. Je ťažké prísť na návštevu k príbuzným a musieť pred každým obhajovať zmeny vo svojom jedálničku alebo prečo zrazu pôjdete behať.

Podobné články

1 komentár

  1. Zdravý životný štýl môžete tak ako ja podporiť aj zdravým a kvalitným čajom. Zelený čaj je ideálny ale taktiež bylinkové.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button