Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať záhradný traktor?

kosenie trávy

Záhradné traktory sú najlepšou variantou pre kosenie trávy, vyberať by ste si ich mali v prípade, keď vám bežná kosačka na veľkú plochu pozemku nestačí. Stroje sa veľmi líšia vo svojom prevedení, ale aj podľa cenových kategórií. Spravidla ich vyberáme podľa potrieb, na ktoré je uplatníme, aby sme vybrali ten správny. Ako teda vybrať správny záhradný traktor?

Podľa čoho si vybrať záhradný traktor

Rozloha kosnej plochy

záhradný traktorU záhradných traktorov je jedno z hlavných kritérií rozloha kosenej plochy a jej členitosť. Pokiaľ chcete kosiť veľkú plochu, tak je vhodné vybrať traktor s väčšou plochou záberu.

Pokiaľ však budete kosiť trávu v sade alebo na členitej záhrade, tak sú veľké traktory nevyužiteľné.

Spôsob kosenia a zber trávy

Vyberať záhradný traktor treba aj podľa spôsobov kosenia a zberu trávy. Je teda dôležité zistiť, aký veľký môže byť zberný kôš na trávu, prípadne či je možné s traktorom zbierať lístie alebo mulčovať.

Traktory s možnosťou mulčovania sú drahšie, ale efekt je lepšií, pretože sa kosenie trávy rovno pohnojí.

Terén kosenia

Ak máte kopcovitý alebo veľmi členitý terén, tak si vyberte jedine dvojvalcový záhradný traktor, aby si dokázal s náročnejším terénom hravo poradiť.

Ostatné typy sú konštruované predovšetkým na rovné plochy.

Výber záhradného traktora podľa prevodovky

Dôležitý je aj výber podľa prevodovky. Vyberať by ste vždy mali záhradný traktor s hydrostatom, ktorý funguje ako automatická prevodovka.

Rýchlosť traktora si regulujete zošľapovaním pedálov. Lacnejšie a menej kvalitné modely traktorov majú transmatickú prevodovku, u ktorej úplne chýba spojka. Ide o model najmenej náročný na údržbu.

Nezabúdajte na príslušenstvo ku záhradnému traktoru

odhŕňanie snehuV neposlednom rade by bolo vhodné nezabúdať na to, aby sa kosačka vyberala priamo od predajcu. Je to z dôvodov servisu. Ak sekáte často, tak je vhodné, aby ste mali servis neustále k dispozícii.

Výber príslušenstva je vhodné tiež zahrnúť do výberu.

K záhradnému traktoru by malo byť možné pripojiť drobný vozík, odhŕňač na sneh, zberač trávy a ďalšie príslušenstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button