AkoaPreco.com > Ako si vybrať > Ako vybrať vŕtacie kladivo?

Ako vybrať vŕtacie kladivo?

ako vybrať vŕtacie kladivoVŕtacie kladivá sú nevyhnutným vybavením každého domáceho majstra, každej stavebnej alebo elektrikárskej firmy, ale aj tých, ktorí si radi robia rekonštrukcie po svojom. Všade tam, kde si nevystačíte s aku vŕtačkou, sú potrebné vŕtacie kladivá. Možno s nimi ľahko vŕtať do stien rôznych materiálov, od betónu až po tehlový základ. Ak si však vyberiete vŕtacie kladivo zle, tak toho budete veľmi ľutovať, keďže ide aj o nemalú investíciu. Ako vybrať vŕtacie kladivo? Pár tipov príde vhod.

Vŕtacie kladivo a pneumatické vŕtanie s príklepom


vrtacie kladiva boschVyberajte si vŕtacie kladivá iba s pneumatickým príklepom, kde je motor poháňaný stlačeným vzduchom, ktorý umožní vyvinúť väčšie rázy pri vŕtaní.

Výkon vŕtacieho kladiva

Veľmi dôležitá vlastnosť, slabé vŕtacie kladivá budú mať veľmi veľké problémy pri vŕtaní betónových panelov, výkon vyberajte tak aby bol medzi 6-8 J.


Ergonómia vŕtacieho kladiva

Ak budete s vŕtacím kladivom pracovať denne, tak si vyberte taký tvar, ktorý sa vám bude dobre držať či už ste ľaváci alebo praváci. Dôležitá je možnosť výmeny prídavného držiaku, ktorý by mal byť voliteľný.

Kombinované kladivá

vŕtacie a sekacie kladivoNikdy si nevyberajte iba samostatné vŕtacie kladivá, ale jedine kombinované. Kombinované kladiva vám ponúknu aj možnosť sekania, ktorú pri rekonštrukciách a ďalších činnostiach hojne využijete. V e-shopoch ich často nájdete pod označením vŕtacie a sekacie kladivá.

Voliteľné nastavenia

Kladivo musí disponovať voliteľným nastavením pre otáčky a tiež pre počet príklepov, aby ste si mohli na všetko prispôsobiť svoju prácu.

Rýchloupínací systém

Pri pravidelnej práci s vŕtacím kladivom oceníte rýchloupínací systém, kedy možno vrtáky zvyčajne jednoducho zacvaknúť do vŕtacej hlavy, namiesto priťahovania v skľučovadle.

Indikátor uhlíkov


Uhlíky veľmi často odchádzajú a tak je vhodné, keď je vŕtačka vybavená indikátorom pre ich výmenu.

Značka a cena vŕtacieho kladiva

Ak využijete kladivo len niekoľkokrát do roka, tak si vyberajte z cenových kategórií do 185 eur. Ak používate kladivo denne, tak sa držte minimálne ceny od 370 -740 eur. Zo značiek si vyberajte len najlepšieho výrobcu, medzi ktoré sa radia vŕtacie kladivá značiek BOSCH, Narex a Protool.

Mohlo by vás zaujímať

ako vybrať krbové kachle

Ako vybrať krbové kachle?

Krbové kachle sú krásnym a efektívnym doplnkom interiéru. Kachle sú zdrojom príjemného tepla a vytvárajú útulnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.