Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať záhradný traktor v bazári?

Ako vybrať záhradný traktor z bazáru?Nakupovať akúkoľvek záhradnú techniku ​​v bazári vždy prináša určité riziká. Predovšetkým ide o predpoklad, že predávané stroje v bazári môžu mať nejakú, aj keď skrytú vadu. Tá sa môže prejaviť až po bežnom používaní. Len málokedy sa predáva záhradná technika s tým, že je plne funkčná. Platí to pochopiteľne aj u záhradných traktorov. Použitý záhradný traktor vyberajte opatrne. Užitočné tipy ako vyberať použitý záhradný traktor z druhej ruky nájdete v tomto článku.

Pri výbere záhradného traktora v bazáre buďte pozorní

Ak nemáte praktické skúsenosti s motormi a so záhradnými traktormi, rozhodne sa oplatí vziať si s sebou skúseného odborníka, ktorý bude schopný posúdiť stav zvoleného stroja.

Kvalitné záhradné traktory sa predávajú v cenovej relácii okolo 1 500 eur. Toto číslo môže byť pre vás dobrým vodítkom.

Vhodný motor pre záhradný traktor

Pri samotnom vyberaní záhradného traktora sa nesústreďte iba na cenu alebo výkon. Práve výkon použitého záhradného traktora nie je príliš vhodný napr. na prerastenú trávu, ktorú ste si ponechali na svojom pozemku, a to aj tri týždne.

Záhradný traktor HondaNie každý motor si poradí so starou alebo mokrou trávou. Z praxe je známe, že sa osvedčujú stroje dodávané z Anglicka s motormi Countax alebo Westwood. Majú systém s aktívnym zberačom a kosačka má obvykle tri nože.

Najlepšie sú motory s tlakovým mazaním, sú vhodné na kosenie aj mokré trávy. Pri niektorých traktorov často dochádza k upchávaniu centrálneho tunelu mokrou trávou.

Na to se pri výbere záhradného traktora tiež zamerajte. Najlepšie bude ak si ho priamo u predajcu vyskúšate. V prípade, že s tým nebude súhlasiť, odporúčam dobre zvážiť kúpu.

Niektorí skúsení používatelia záhradných traktorov odporúčajú aj dvojvalcové motory. K najlepším typom záhradných traktorov patrí napríklad Honda, ktorá má jednoduchú obsluhu, jednoduchú manipuláciu a vzduchovo chladené dvojvalcové motory majú kultivovaný zvuk. Naviac sú šetrné k životnému prostrediu a majú dlhú životnosť. Prečítajte si aj článok ako si vybrať a kúpiť bicykel z bazára.

Vlastnosti a doplnkové funkcie

Záhradný traktor so snežným pluhomDobrými vlastnosťami záhradného traktora je viac funkcií ako sací zber, mulčovanie alebo zadné vyhadzovanie. Všetko záleží od vlastností vašeho trávnika a terénu plochy, ktorú plánujete kosiť.

Pri výbere použitého záhradného traktora v bazari sa môžete oboznámiť s možnosťami príslušenstva, ako je snežný pluh, vozík, čistiaci stroj, atď., Aby sa záhradný traktor mohol využiť všestranne po celý rok.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button