Ako si vybrať

Ako vybrať bazénový vysávač?

ručný bazénový vysávač

Obstaranie bazénového vysávača výrazne prispeje k čistote, priezračnosti a celkovému zlepšeniu kvality bazénovej vody. Bazénový vysávač vyčistí nečistoty z horšie prístupných miest v bazéne, v ktorých sa môžu tvoriť riasy, zachytí aj veľmi jemné nečistoty, zárodky rias a mikroorganizmov, a tak ušetrí peniaze, ktoré by ste museli vynaložiť na riešenie problémov so vznikom rias a na chemické prípravky.

Nie sú to len hygienické dôvody, ktoré vedú ku kúpe bazénového vysávača. Na rozdiel od klasickej filtrácie je bazénový vysávač spoľahlivým bazénovým príslušenstvom pre zachytávanie mechanických nečistôt, akými sú napríklad vlasy, piesok, sponky do vlasov alebo gumičky.

Podľa čoho si vybrať bazénový vysávač

Posúďte nároky na čistenie bazéna

Všimnite si, či vás bazén hromadí veľa listov zo stromov či iné nečistoty, a určite, aký druh nečistôt sa zachytáva na stenách bazéna.

Identifikácia druhov nečistôt vám môže pri nákupe vhodného bazénového vysávača tiež pomôcť.

Zvážte podľa veľkosti bazénu manuálne alebo automatické čistenie

vysávačAk máte väčší bazén, jeho čistenie s mechanickým bazénovým vysávačom vám zaberie veľa času a energie.

Aj preto sa u bazénových vysávačov objavuje údaj, pre aký veľký bazén je bazénový vysávač vhodný. Túto informáciu neprehliadajte.

Zvážte možnosť ručného bazénového vysávača

Pre odstraňovanie špiny, lístia a iných nečistôt v bazéne môže postačiť ručný bazénový vysávač. Tento typ bazénových vysávačov je najlacnejší, pohybuje sa v cenách v rozsahu desiatok eur. Manuálna voľba umožňuje dohliadať na čistenie bazéna. Nevýhodou ručného bazénového vysávača sú nároky na váš čas – vyžadujú obsluhu.

Limitujúcim faktorom je väčšinou tiež dĺžka bazénovej hadice. Ručné bazénové vysávače pri vysávaní nečistôt z bazéna využívajú sacej sily filtračného systému pieskovej filtrácie, preto sa pripájajú cez skimmer (zberač nečistôt, ktorý odvádza znečistenú bazénovú vodu do filtrácie).

Nasaďte cenovo prístupnú poloautomatiku

Poloautomatický bazénový vysávač sa dokáže na dne bazéna pohybovať samostatne, preto je omnoho komfortnejšií než vysávač mechanický. Ako to funguje? Membrána rozkmitá hubicu ku krúživému pohybu a sacia hlava sa tak po dne bazéna pohybuje sama.

bazénový vysávačRovnako ako ten ručný aj poloautomatický bazénový vysávač využíva sacú silu filtračného systému cez membránu, odsaté nečistoty sú zachytávané vo filtračnej nádobe.

Inštalácia poloautomatického vysávača je rýchla a jednoduchá, stačí sa napojiť na pieskovú filtráciu. Tiež cena poloautomatického bazénového vysávača je priaznivá pre rodinnú peňaženku. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť bazén.

Plná automatika

Plne automatický bazénový vysávač je pokročilé zariadenie nezávislé na filtrácií (má totiž vlastný pohon, čerpadlo a filter), pre jeho obsluhu nie je vyžadovaná vaša pozornosť. Veľmi uľahčí vašu prácu a zaručí pravidelné čistenie bazéna.

Na vysávači umiestnené senzory hodnotia stav povrchu bazéna a volia si potrebný režim čistenia.

K automatickému bazénovému vysávaču sa u drahších modelov prikladá aj diaľkové ovládanie, môžete tak bazénového robota ovládať ručne, alebo ho prepnúť na automatický režim čistenia.

Automatický vysávač do bazéna možno treba nastaviť na nočné čistenie, a tak si každé ráno môžete užiť priezračne čistú vodu. Za luxus si však priplatíte.

Tip ako si vybrať bazénový vysávač

Podľa veľkosti bazénu, druhu vyskytujúcich sa nečistôt a stanovenom rozpočte ste teraz schopní vybrať typ bazénového vysávača (plne automatický, poloautomatický alebo mechanický bazénový vysávač).

Nechajte si poradiť od predajcu a porovnať rozdiely medzi vytipovaným vysávačom do bazéna. Dobrým ukazovateľom pri výbere vysávača do bazéna môžu byť užívateľské recenzie, odborná rada osvedčeného predajcu je ale veľakrát nad zlato.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button