Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať robotickú kosačku na trávu?

vyberanie robotickej kosačkyDôvod prečo si vybrať robotickú kosačku je jej účel a využitie. Ide o kosačku ktorá je moderným prírastkom nielen pre záhradkárov, ale aj pre akéhokoľvek majiteľa rovnej trávnatej plochy, ktorý si želá získať nenáročného pomocníka na kosenie trávy. Robotická kosačka (oproti klasickým či strunovým kosačkám) kosí trávu automaticky, nie je potrebné sa o ňu starať ani jej venovať veľa pozornosti. Ako sa teda rozhodovať pri výbere robotickej kosačky?

Podľa čoho vybrať robotickú kosačku?

Robotické kosačky vždy vyberajte od výrobcov, ktorí vám poskytnú dostatočne dlhú záruku. Je vhodné ju nakúpiť od poskytovateľa, ktorý disponuje servisnými centrami po celom území Slovenskej republiky.

Vyvarujte sa neznámym značkám, môžu byť lacné, ale kvalita veľmi pokrivkáva. Netreba snáď spomínať nízku životnosť takýchto značiek a náklady za časté opravy.

robotická kosačka a jej údržbaKosačky vždy nakupujte s kompletným príslušenstvom. Väčšina výrobcov ho dodáva ako súčasť balenia, ak by ste ho museli dokupovať zvlášť, tak by sa to mohlo výrazne predražiť.

Dôležité je, aby balenie obsahovalo dokovaciu stanicu s prívodným káblom, obvodovú slučku aj pripevňovacie kolíky.

Robotické kosačky v sebe majú zabudovanú batériu, tá vydrží na jedno nabitie cca 3 hodiny.

Ak je to málo alebo naopak veľa, tak je pri výbere dôležité sa zamerať aj na životnosť batérie, podľa toho akú veľkú plochu budete kosiť vašou kosačkou. Dajte si naozaj záležať na príslušenstve a životnosti a výdrži batérie.

Príslušenstvo a batéria pre robotickú kosačku

Veľmi veľa ľudí podcení toto hľadisko a skončí s robotickou kosačkou, ku ktorej musia dokúpiť x-veľa vecí a doplnkov, pretože sa pozerali hlavne na cenu kosačky a nie na to čo všetko obsahuje. A to platí aj naopak, nekupujte si zbytočne drahú robotickú kosačku, ktorej cena je vysoká hlavne kvôli jej kapacite batérie.

ako vybrať robotickú kosačkuPred nákupom si preto dobre premyslite, čo všetko budete ku nej potrebovať a akú veľkú plochu budete s touto robotickou kosačkou reálne kosiť.

Nevyberajte najlacnejšie modely kosačiek, niektoré sa môžu zdať drahšie, ale o tie lacnejšie sa budete musieť zbytočne dlhšie starať. Majú nižšiu kapacitu batérie a tiež nižší výkon.

Výrobcovia sa to snažia dohnať ostrejšími čepeľami. Tie je však potrebné stále vymieňať, pretože sa rýchlejšie tupia oproti kvalitnejším modelom.

Ak teda plánujete využívať vašu kosačku na záhonoch, hustom poraste alebo dokonca vysokej tráve, doporučujeme staviť na drahší ale kvalitnejší model, ktorý si ľahko poradí s akýmkoľvek porastom či trávnikom.

Koľko stojí robotická kosačka?

Samotnú kosačku vyberajte podľa plochy, ktorú budete chcieť kosiť. Na dvorček a záhradu môžete kúpiť kvalitnú robotickú kosačku cca od 800 Eur, avšak pre rozľahlejšie plochy už to je aj okolo 3500 Eur. Cena sa naozaj líši podľa x-faktorov, niektoré sme si už spomenuli vyššie.

Či už ide o veľkosť plochy, kde závisí hlavne na výdrži batérie, typu trávnika alebo plochy, kde veľmi záleží na výkone motora a kvalite čepelí alebo len na vašom pohodlí a komforte a chcete mať naozaj kvalitnú kosačku o ktorú sa nemusíte veľmi starať, to všetko sú aspekty, ktoré ovplyvňujú aj výslednú cenu robotickej kosačky a jej príslušenstva.

Vyberajte aj podľa možností nastavenia. Robotická kosačka by mala disponovať ovládaním, v ktorom je možné nastaviť všetky základné parametre a to aj dokonca prekročenie obvodovej slučky o zadanú hodnotu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button