Recepty

Ako urobiť kotlety Tokio?

ako urobiť kotlety TokioKotlety Tokio sú jedným z najobľúbenejších ázijských jedál, ktoré sa ľahko pripravujú aj doma. Tieto kotlety sú charakteristické svojou korenistou chuťou a vôňou, ktorá vás zavedie priamo do japonskej kuchyne. Ak sa aj vy chcete pokúsiť o ich prípravu, postupujte podľa jednoduchého receptu na kotlety Tokio.

Na prípravu kotletov Tokio budete potrebovať mäso, sójovú omáčku, kečup, víno, glutasol, zázvor, cibuľu, vodu, rajčiny a okurky. Mäso naklepeme, osolíme a potrieme zmesou kečupu, sójovej omáčky a vína.

Potom necháme asi pol hodiny odležať. Na rozpálenej panvici osmažíme zázvor, cibuľu a chvíľu dusíme vo vlastnej šťave. Následne podlejeme vriacou vodou a pečieme do mäkka. Hotové kotlety ozdobíme nakrájanými rajčinami a uhorkami.

Potrebné Prísady

Kotlety Tokio sú lahodné a jednoduché na prípravu. Na prípravu tejto jedálne potrebujete nasledujúce prísady:

 • 4 bravčové kotlety
 • 3 lyžice kečupu
 • 1 lyžica sójovej omáčky
 • 2 lyžice bieleho vína
 • 1/2 lyžičky soli
 • 1/2 lyžičky mletého zázvoru
 • 1 malá cibuľka
 • 4 lyžice oleja
 • Paradajky a uhorky na ozdobu

Na začiatok, kotlety je potrebné jemne naklepať a osoliť. Potom ich potrieme zmesou kečupu, sójovej omáčky, vína a soli a necháme asi 30 minút odležať.

Potom na rozpálenom oleji osmažíme zázvor, cibuľku a chvíľu dusíme vo vlastnej šťave. Následne podlejeme vriacou vodou a pečieme dovarené. Hotové kotlety môžeme ozdobiť paradajkami a uhorkami.

Pri príprave kotletov Tokio je dôležité použiť kvalitné suroviny a dodržiavať postup. Použitie správnych množstiev prísad a správna teplota pri pečení sú kľúčové pre úspešnú prípravu tohto jedla.

Postup Prípravy

Príprava Mäsa

Kotlety Tokio sú jednoduché na prípravu. Prvým krokom je naklepať mäso a osoliť ho. Potom sa mäso potrie smesou kečupu, sojovej omáčky, vína a glutasolu. Nechá sa asi pol hodiny odležať.

Na rozpálenej panvici sa orestuje zázvor a cibuľa. Potom sa kotlety vložia na panvicu a dusia sa vo vlastnej šťave. Keď sú kotlety zlatisté, podleje sa ich vriacou vodou a dusia sa pod pokrievkou, až kým nie sú úplne mäkké.

Príprava Omáčky

Omáčka je kľúčová súčasť kotletov Tokio. Na panvici sa orestuje zázvor a cibuľka. Potom sa pridá kečup, sójová omáčka a víno. Všetko sa dôkladne premieša a nechá sa variť, kým omáčka nezhustne.

Hotové kotlety sa môžu ozdobiť paradajkami a uhorkou. Podávajú sa s ryžou alebo zemiakmi.

Pri príprave kotletov Tokio je dôležité použiť kvalitné suroviny a dodržiavať postup prípravy. S týmito jednoduchými krokmi si môžete vychutnať vynikajúce kotlety Tokio.

Tipy a Triky

Pri príprave kotletov Tokio je potrebné dbať na niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonalý výsledok.

 • Naklepeme kotlety: Pred prípravou kotletov ich je potrebné naklepať, aby boli mäkké a šťavnaté. Použite k tomu kuchynský kladivo alebo spodnú stranu panvicy.
 • Použite sójovú omáčku: Sójová omáčka je kľúčovou zložkou pri príprave kotletov Tokio. Dodá im charakteristickú chuť a farbu. Použite kvalitnú sójovú omáčku a nezabudnite ju premiešať s ostatnými ingredienciami.
 • Nezabudnite na zázvor: Zázvor je ďalšou dôležitou zložkou, ktorá dodá kotletom Tokio charakteristickú chuť. Použite mletý zázvor alebo čerstvý zázvor nakrájaný na malé kúsky.
 • Použite glutasol: Glutasol je prírodná zložka, ktorá zvyšuje chuť a arómu jedla. Použite ho v malom množstve pri príprave kotletov Tokio.
 • Dusenie kotletov: Po opekaní kotletov ich nechajte chvíľu dusiť vlastných šťavách. Tým dosiahnete, že budú mäkké a šťavnaté.
 • Dekorácia: Na ozdobu kotletov Tokio môžete použiť nakrájané rajčiny alebo okurky. Tým dodáte jedlu farbu a sviežosť.

S týmito tipmi a trikmi bude príprava kotletov Tokio jednoduchá a výsledok neodolateľný.

História Kotlety Tokio

Kotlety Tokio sú japonské jedlo, ktoré má svoje korene v historickom hlavnom meste Japonska, Tokiu. Toto jedlo má pôvod v období Edo, keď bolo mesto známe pod názvom Edo. V tomto období sa v Edo začali objavovať nové kulinárske techniky a jedlá, ktoré boli ovplyvnené zahraničnými kuchyňami.

Podľa histórie sa kotlety Tokio objavili v 50. rokoch 20. storočia. Toto jedlo sa stalo populárnym v Japonsku a rýchlo sa rozšírilo aj do zahraničia. Kotlety Tokio sú v súčasnosti populárnym a obľúbeným jedlom v mnohých častiach sveta.

Kotlety Tokio sa vyrábajú z bravového mäsa, ktoré sa naklepá a potom sa potrie zmesou kečupu, sójovej omáčky, vína a soli. Potom sa nechajú asi 30 minút odležať. Na rozpálenej panvici sa potom osmaží zázvor, cibuľka a kotlety sa dusia vo vlastnej šťave. Potom sa kotlety podlia vroucou vodou a pečú sa do mäkka. Hotové kotlety sa môžu ozdobiť paradjakmi a uhorkami.

Celkovo, kotlety Tokio sú jednoduchým a chutným jedlom, ktoré má svoje korene v histórii Tokia. Toto jedlo sa stalo populárnym po celom svete a stále sa vyrába a konzumuje v mnohých častiach sveta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button