AkoaPreco.com > Cestovanie > Ako stráviť dovolenku v Phukete?

Ako stráviť dovolenku v Phukete?

Ako stráviť dovolenku v PhuketePhuket je najväčší thajský ostrov, s pevninou je spojený slávnym mostom milencov menom “Saphan Sarasim”. Ostrov trpiaci náporom turistov si naďalej zachováva azúrové more a belostný piesok. Patong Beach je jedna z najznámejších pláží na ostrove. Jedná sa o 3 km dlhú piesočnatú pláž, s mnohými hotely a možnosťami rôznych rodinných aktivít. Ako stráviť dovolenku v Phukete? Dočítate sa nižšie.


Čo je na dovolenku v Phukete potrebné:

  • vízum
  • cestovné doklady
  • fotoaparát, kamera
  • očkovanie

Nájdite si dobrý hotel

dovolenka v PhuketeV Phukete je veľa rezortov a hotelov. Väčšina z nich je v blízkosti pláže. Ak chcete luxusnú dovolenku a nevadí Vám minúť viac peňazí, odporúčam hotel Amanpuri, ďalší hotel je JM Marriott, ten je tiež úchvatný a ponúka relaxačné programy. Tento hotel je obklopený nádherným jazerom, kde si môžete zapožičať loďku a urobiť si malú vychádzku.

Naučte sa hovoriť po thajsky

Pre začiatok “sawadee” znamená ahoj a dovidenia, “kaupkhun” znamená ďakujem. Ak ste chlapec musíte povedať “sawadee kraup” a “kaupkun kraup” Ak ste dievča musíte povedať “sawadee ka” a “kaupkhun ka”


Vodopády

Vo vnútrozemí sa nachádza niekoľko vodopádov, tým najznámejším je Ton Sai. Vedie k nemu dobrodružná cesta džungľou. Romantické kúpanie pod vodopádom si však príliš neužijete, jedná sa skôr o malé kaskády slúžiace k tvorbe čerstvého vzduchu.

Kedy cestovať?

malý raj v PhuketeZistite si, kedy je najvhodnejší čas na návštevu Thajska. V januári je Čínsky Nový Rok. V apríli sa môžete podieľať na najväčšom vodnom boji na svete, čo je Thajský Nový Rok. Všetci po sebe striekajú vodou a hádžu vedrá studenej vody.

V decembri je vrchol sezóny. December je najlepší čas na návštevu Thajska.

Ďalšie odporúčané články:Mohlo by vás zaujímať

mariánske lázně

Ako spoznať Mariánske Lázně?

Mariánske Lázně nenavštevujú len chorí ľudia. Vo svetoznámych západočeských kúpeľov možno stráviť aj veľmi príjemnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.