AkoaPreco.com > Cestovanie > Británia – dovolenka tipy na dopravu

Británia – dovolenka tipy na dopravu

dovolenka v britaniiBritánia je čoraz atraktívnejšou destináciou, a to nielen preto, aby turisti videli krásne zelené kopce, historické mestá a dedinky. Každý chce zažiť a vidieť okázalé spoločenské rituály, ktoré zdedili po predkoch. Británia stojí za objavenie a preskúmanie.


Čo je potrebné:

  • teplé a nepremokavé oblečenie
  • skladací dáždnik
  • do lepších reštaurácií sviatočnej oblečenie
  • pohodlné topánky
  • fotoaparát

Požičanie auta

vylet do britaniePožičanie auta je dosť drahé. Výhodnejšie je zakúpiť zájazd, u ktorého je aj prenájom auta súčasťou ceny. Mnoho požičovní trvá na tom, aby mal vodič minimálne 21 rokov a bol držiteľom preukazu minimálne jeden rok.

Typy na požičovne: AVIS, Budget, Herzt, Holiday Autos

Cestovanie vlakom

V Británii je 25 spoločností. Cestovanie je rýchle a pohodlné. Spiatočný lístok je lacnejší. Čím skôr si ho objednáte, tým je lacnejší. Cestovanie je lacnejšie od pondelka do piatku od 9:30h. Informujte sa o zľavách pre študentov.


Cestovanie autobusom

Je to o polovicu lacnejšie ako cesta vlakom. National Express je najväčšou spoločnosťou v Británii. Informácie o autobusovej doprave nájdete na www.scenicbritainbybus.com.

Cestovanie taxíkom

doprava v britaniiCena za jednu míľu (1,6 km) je 1 libra. Nezabudnite na „prepitné“ 10%.

Pešia turistika

Británia sa dá najlepšie spoznať, ak si prejdete turistické chodníky. Medzi najznámejšie patria Pennine Way (400 km), ktorá prechádza stredom severnej Británie, ďalšia je South West Coast Path, Cleveland Way, Thames Path a iné.

Doprava po Londýne


Môžete využiť taxi alebo mestskú hromadnú dopravu, ktorá zahŕňa červené autobusy a metro (Tube). Celý systém je rozdelený na 6 zón. Kúpte si jednodňový lístok One Day Travelcard, za ktorý môžete neobmedzene cestovať od pondelka do piatku od 9:30 ráno, celý víkend aj počas sviatkov. Lístok platí na autobus, vlak aj metro.


Mohlo by vás zaujímať

mariánske lázně

Ako spoznať Mariánske Lázně?

Mariánske Lázně nenavštevujú len chorí ľudia. Vo svetoznámych západočeských kúpeľov možno stráviť aj veľmi príjemnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.