Cestovanie

Ktorú chybu robí stále veľa ľudí, keď sa vyberie na turistiku?

Aj keď sú turistické chodníky, ktoré podliehajú takzvanej zimnej uzávere (i keď trvá rozhodne viac ako len cez zimu), netýka sa to zďaleka všetkých. To znamená, že ak sa vám zachcelo turistiky, nemusíte čakať do novej sezóny.

Ako sa pripraviť na turistiku
Zdroj obrázka: Autor: DavideAngelini / Shutterstock.com

Pribaľte si čo chcete, ale nezabúdajte na základ

Na druhej strane, zima môže byť skvelou príležitosťou na „aktualizovanie“ svojej turistickej výbavy. Čo však do nej patrí? To je individuálne.

Niekto si vystačí s mobilom a zásobou vody, niekomu zaberá polovicu batožiny fotoaparát, statív a rôzne objektívy, či iná foto výbava a niekto nevyjde na hory bez ďalekohľadu. I keď turistické ďalekohľady už príliš často v rukách turistov nevidno, stále je to najlepší spôsob, ako naplno preskúmať pohľady, ktoré sa na horách ponúkajú.

Výbava na turistiku však nie je len o rôznej podobnej technike. Tá totižto väčšinou slúži na umocnenie, či zaznamenanie zážitkov.

Základom však musí byť to, čo umožňuje čo najbezpečnejší pohyb v horskom teréne a zároveň chráni pred nástrahami počasia. Správne, hovoríme o oblečení a hlavne obuvi.

Pri zaobstarávaní si výbavy na turistiku začínajte od obuvi

Skúste sa niekedy počas túry zastaviť a všímať si, čo majú ostatní na sebe. S vhodným oblečením ešte problém moc nebýva. To skôr turisti robia chybu, že si nepribalia aj oblečenie pre prípad, že sa počasie náhle zhorší, čo sa na horách stáva celkom pravidelne.

Avšak videli ste ich pevnú trekovú obuv? Že nie? Nečudujeme sa, je totižto neuveriteľné, koľko ľudí práve túto najdôležitejšiu časť výbavy na turistiku podceňuje aj napriek tomu, že o potrebe pevnej obuvi v teréne sa hovorí neustále.

Aj napriek upozorneniam stále množstvo ľudí ide aj na vysokohorskú túru v tenkých a mäkkých teniskách, ktoré síce môžu byť vhodné na beh na spevnenom povrchu, ale v horách chcete pravý opak. Tvrdú a pevnú obuv, ktorá ochráni vaše nohy a poskytne im oporu aj v náročnom teréne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button