Cestovanie

Kam v zime za teplom na dovolenku?

kde v zime cestovať za teplomZatiaľ čo v našich končinách panuje od januára do marca mrazivé a nevľúdne počasie, ktoré majú radi tak maximálne milovníci zimných športov, mnohí z vás by si iste chceli skôr dopriať teplo, slniečko a kúpanie v mori. To sa ale musíte vydať do exotických krajín. Kam konkrétne? Poradím vám pár tipov na krajiny, ktoré práve v zimnom období ponúkajú ideálne podmienky pre teplomilných ľudí. Kam v zime za teplom na dovolenku?

Január

Thajsko

Klasikou v januárovom termíne sú zájazdy do Ázie. Najobľúbenejšia z krajín je už dlhé roky Thajsko. Na začiatku roka tu panujú denné teploty bežne okolo 30 °C. Zimou rozhodne nebudete trpieť. A to ani v noci, keď sú priemerné teploty okolo 20 ° C.

cestovanie za teplom do Thajska v zimeV Thajsku na vás čakajú nielen piesočné pláže a pokoj, ale tiež prevažne slnečné počasie.

V tomto období sú totiž zrážkové úhrny minimálne. Thajsko je ale aj krajinou, kam sa oplatí ísť za poznávaním.

Tamojšie kláštory aj ďalšie pamiatky sú skutočne veľkým lákadlom. Pozrite si aj kedy a aké sviatky majú v Thajsku.

Juhoafrická republika a Keňa

Ďalšou exotickou destináciou, do ktorej sa oplatí ísť na začiatku roka, je Juhoafrická republika. Okrem slniečka, ktoré v tomto období svieti aj viac ako 10 hodín denne, si môžete zájsť napríklad na safari. Z afrických krajín odporúčajú cestovné kancelárie tiež Keňu, predovšetkým vďaka nádhernej krajine plnej typickej africkej zveri.

Kuba

Na konci januára je ideálna doba vydať sa na dovolenku na Kubu. Krajina, ktorá sa pomaly začína otvárať turistom. Už nebudete musieť tráviť čas len v turistických rezortoch, ako tomu bolo ešte pred niekoľkými rokmi. Môžete sa vypraviť poznávať miestnu kultúru a tradície.

Február

Spojené arabské emiráty

mexiko a cestovanie za teplomJednou z najobľúbenejších krajín, kam sa lieta vo februári za teplom, sú už tradične Spojené arabské emiráty.

Kedysi skôr oblasť pre najbohatších ľudí, dnes už ale vďaka výhodným ponukám cestovných kancelárií krajina, ktorá je cenovo dostupná takmer pre každého.

Vo februári sa tu naozaj ohrejete a opálite, teploty cez 30 °C sú samozrejmosťou. Nie je tu ale tak neznesiteľné teplo ako napríklad v júni a júli.

Dominikánska republika

Rajom zimných dovoleniek pre Stredoeurópana je Karibik, konkrétne Dominikánska republika. Čakajú tu na vás nádherné biele pláže a tiež čisté more, čo je jedným z veľkých pozitív oblasti Karibiku.

Marec

Kapverdské ostrovy

V marci už za teplom nemusíte na druhý koniec sveta. Za krásnym počasím sa oplatí letieť na Kapverdy, ktoré sú od nás vzdialené pár hodín lietadlom (cca 6), ležia kúsok od západného pobrežia Afriky, v blízkosti rovníka.

Ostrovy okrem teplého a slnečného počasia lákajú v tomto ročnom období napríklad na lov rýb a samozrejme aj ich ochutnávanie.

Mexiko

Hlavná turistická sezóna panuje v marci tiež v Mexiku. Aj tu si budete hovieť na bielych piesočných plážach posiatych drobnými barmi a reštauráciami, kde budete mať možnosť ochutnať snáď všetky typické morské plody.

Pozrite si aj článok ako sa pripraviť na cestu lietadlom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button