Ako si užiť Bulharsko?

bulharsko plazBulharsko je balkánska krajina s hlavným mestom Sofiou, krásnym pobrežím i vysokými horami. Iste nadchne každého, kto ho navštívi za účelom poznania a pekných zážitkov. Bulharsko má úrodné nížiny na severe, ale tiež hory ako Rodopy, Pirin a Rila. Na pobreží sú hlavnými mestami Varna, Nessebar a Sozopol.


Ako sa dostať do Bulharska

Zaistite si letenky do niektorého z bulharských letísk Sofia, Burgas alebo Varna. Ubytovanie je možné zabezpečiť pomocou internetu, záleží len na destinácii, ktorú si vyberiete, ale aj na niektorých cestovných kanceláriách.

Hory

Najvyššie pohorie Rila, s najvyššou horou Balkánu Musala (2925 m.n.m.), ponúka aj iné zážitky. Je to predovšetkým Rilský monastier (kláštor) s možnosťou ubytovania, Stobské pyramídy a tak ďalej. Ak si chcete užiť hory, cesta na Musalu vedie od horskej chaty Marica nad mestom Borovce.


Hlavné mesto

Ako by šlo nenavštíviť Sofiu, keď sme v Bulharsku? Ponúkajú sa tu veľké možnosti ubytovania, ale aj rôzne zaujímavosti, starobylé kostoly, vrátane kostola Sv. Juraja zo 4. storočia, z Rímskej ríše. Tiež sú tu mešity, kúpele, horúce pramene, prezidentský palác, parlament atď. Posedieť u centrálneho parku v kaviarničke, to je pravý pôžitok zo slnečnej Sofie.

dovolenka v bulharskuAk si chcete užiť Bulharsko než dorazíte k moru, navštívte Plovdiv. Živé centrum bulváru, námestie Džumaja s vykopaným rímskym divadlom, mešitou, všade plno stánkov, obchodov, na vrcholku nad mestom s ruinami rímskych stavieb.

Pôžitok pre všetkých, pre tých, ktorí radi nakupujú, posedia si v kaviarni aj pre milovníkov pamiatok.

Doprava po Bulharsku

Doprava po Bulharsku je možná všetkými prostriedkami, výhodné je si napríklad požičať auto na niekoľko dní, nie je to tak drahé. Doprava je trochu v znamení toho, že sme „na Balkáne“, ale keď si zvyknete na drzosť vodičov, nie je to tak hrozné.

Výhodou požičania auta je, že ušetríte veľa času čakaním na spoje alebo zháňaním taxíkov. Takže si užite Bulharsko na cestách, ktoré nie sú vcelku o nič horšie ako u nás.

More

Perlou pobrežia je Varna, mesto s historickými a inými zaujímavosťami, plážami a horúcim prameňom. Pôžitok je si sadnúť do parku s výbornou zmrzlinou. Ešte odporučíme výlet do Kamenného lesa a do kláštora Aladža a môžeme vyraziť na Zlaté piesky.

bulharsko vyletTo je prímorské letovisko s pobrežnou promenádou, množstvom hotelov s bazénmi, nádhernými plážami a možnosťou prechádzok do blízkej rezervácie. Keď si chce niekto užiť Bulharska plnými dúškami, tak tu je na správnom mieste.

Bulharsko je krajina síce poznamenaná dobou komunizmu, ale je tu vcelku dobrá infraštruktúra, stretnete sa všade s ochotnými ľuďmi ktorí vám pomôžu, na naše pomery tu nie je draho a vždy sa nejako dohovoríte.

Mnoho ľudí, ktorí Bulharsko spoznali, už ani inam jazdiť nechcú. Možno to budete po návšteve tejto krajiny tvrdiť aj vy.


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa dostať na Swechat

Možnosti dopravy na letisko Schwechat

Dovolenková sezóna sa blíži a s ňou aj cesty do zahraničia. Pre veľa Slovákov je vstupnou bránou …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.