Cestovanie

Ako nezablúdiť v Thajsku?

Ako nezablúdiť v ThajskuThajsko je pomerne rozľahlá krajina s množstvom destinácií. Do Thajska sa môžete vydať s cestovnou kanceláriou, ktorá vám zaistí ubytovanie aj svojho miestneho delegáta. Ak sa budete riadiť jeho pokynmi, nemôžete zablúdiť. Obzvlášť dôležité je to pri návšteve hlavného mesta Bangkoku, ktoré patrí ohromnou plochou a takmer 15 miliónmi obyvateľov k najväčším mestám na svete. V takom bludisku sa stratiť môže byť v Thajsku pekný horor.

Prepravovanie v Thajsku

Ak sa vydáte do Thajska na vlastnú päsť, je lepšie cestovať po ostrovoch a nechať sa prepravovať miestnymi člny.

Cestovné kancelárie

Dovolenka v Thajsku

Zabezpečiť letenku si môžete od niekoľkých spoločností. Na internetových stránkach si nájdite stránky, kde zistíte všetky možné lety do Thajska.

Pohodlnejší turisti sa môžu zveriť do služieb niektorej cestovnej kancelárie, ktorá im zaistí kompletný pobyt od letenky, cez ubytovanie až napríklad po fakultatívne výlety v Thajsku.

Letisko – bludisko

Väčšina letov do Thajska smeruje do hlavného mesta Bangkoku alebo na ostrov Phuket v Andamanskom mori.

Letisko v Bangkoku patrí k najväčším na svete a musíte dávať veľký pozor, aby ste tu nezablúdili. Uľahčí vám to perfektné značenie, ktoré vás nasmeruje, kam potrebujete.

Plavba loďou po pamiatkach

Bangkok ponúka mnoho pozoruhodných miest, ktoré stoja za to vidieť. Jedinečným zážitkom je plavba loďou po rieke Chao Phraya, ktorá vám poskytne pohľad na veľa pamiatok ako je Wat Arun, Wat Pra Kaeo a mnoho ďalších. Plavba loďou je zaručujúca istota že nezablúdite.

Masy turistov v Thajsku

Väčší pozor si musíte dávať pri prehliadkach slávneho kráľovského komplexu, kde sa neustále valia davy turistov z celého sveta. Samozrejme, vidieť jedinečné budhistické chrámy, ich výzdobu a Zlatého Budhu vážiaceho 5,5 tony stojí rozhodne za to.

Zaujímavé miesta v Thajsku

Chiang Rai v ThajskuOkrem preslávených thajských ostrovov, ktoré sú skutočným rajom uprostred priezračného mora, je jedinečným zážitkom napríklad výlet na rieku Kwai spojený s návštevou trhu na rieke alebo trhovisko na železničných koľajniciach, po ktorých prechádzajú medzi stánkami so všetkých strán vlaky.

Ústretoví domáci

Cestovať po Thajsku je zážitok na celý život a ak by ste snáď niekde zablúdili, stretnete sa vždy s odzbrojujícím úsmevom a ochotou miestnych ľudí. Právom sa Thajsku hovorí „krajina úsmevov“.

Tipy ako nezablúdiť v Thajsku

Chiang Rai

Najsevernejšia časť Thajska je známa ako Zlatý trojuholník – stretávajú sa tu hranice Thajska, Mjanmarsku (Barma) a Laosu, odjakživa spätý s výrobou ópia.

Makové polia budete dnes však na thajskom území hľadať už márne. Dnes toto územie s početnými dedinami horských kmeňov priťahuje množstvo vyznávačov turistiky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button