Financie

Ako schovať peniaze na dovolenke?

schovanie penazí na dovolenkeAko znížiť riziko straty hotovosti a iných cenností, prípadne čo najviac sťažiť prácu vreckárom? Ako správne schovať peniaze na dovolenke? Keď sa budete držať nasledujúcich rád a odporúčaní, je veľmi malá šanca, že o svoje veci prídete.

Čo vám treba ak chcete schovať peniaze na dovolenke:

  • hotovosť
  • cennosti

Základné rady ako skryť peniaze

ako schovať peniaze na plážiNenoste pohromade väčšie množstvo peňazí. Ak budete mať hotovosť a iné cennosti uschované na viacerých miestach (napríklad vo viac uzatvárateľných vnútorných vreckách tašky, bundy a pod.), v prípade straty či krádeže tak naraz neprídete o všetky peniaze, ktoré u seba v tú chvíľu budete mať.

Väčšie finančné obnosy neukladajte priamo do peňaženky, vreckári sa totiž sústreďujú predovšetkým na ne. Zlodeji si na svoje neprídu, keď peniaze uschováte do bezpečných vnútorných vreciek, najlepšie na zips.

Koľko mať peňazí pri sebe na dovolenke

Zvážte, koľko hotovosti pri sebe v konkrétnu dobu naozaj potrebujete. Iba sa vystavujete riziku, pokiaľ so sebou nosíte zbytočne veľa peňazí. Dnes sa navyše dá takmer všade platiť iným, bezpečnejším spôsobom – platobnou kartou.

Veľkou výhodou platobných kariet je tiež to, že ak kartu stratíte alebo je vám odcudzená, môžete ju u vašej banky rýchlo a ľahko zablokovať. V prípade výberu hotovosti z bankomatu dbajte na to, aby nikto nevidel zadávanú kombináciu čísel pin kódu.

Tento kód sa snažte zapamätať, ak pre istotu máte kombináciu čísel poznačenú, nikdy lístok s kódom nenoste v blízkosti karty alebo nemajte inak nápadne uložený. Rovnako na verejnosti nikdy zbytočne neukazujte, koľkými peniazmi momentálne disponujete.

Tašky, ruksaky a kabelky

Veľkým lákadlom pre zlodejov sú tiež cenné veci a peniaze uložené v priehľadných vreckách ruksakov a kabeliek. Svoju tašku majte vždy zapnutú. Ak nosíte ruksak v hromadných dopravných prostriedkoch alebo na miestach, kde sa vyskytuje mnoho ľudí, vždy ho z chrbta radšej zložte.

ako schovať peniaze pred vreckovými zlodejmiIstotu budete mať, keď na taške či ruksaku budete mať ruku alebo ich budete držať pri tele. Peňaženku a cenné veci schovávajte radšej na spodok vašej tašky, ruksaku alebo do vnútorných, zapínateľných vreciek.

Pri obchádzaní trhov a nakupovaní majte ruksak či tašku vždy pri sebe a dbajte na to, aby bola zapnutá. Nikoho neprekvapí, že miesta, kde sa premávajú davy ľudí, sú rajom vreckárov.

Ako schovať peniaze na naozaj bezpečné miesta

Nie je príliš bezpečné mať peniaze voľne pohodené vo vreckách, ktoré často používate a ktoré nie sú zabezpečené zipsom alebo iným bezpečným spôsobom.

Nenechávajte cennosti v odložených veciach.

Ak budete dovolenku tráviť pri mori a budete si so sebou na pláž brať cenné veci (kľúče, doklady, mobilné telefóny, fotoaparáty a pod.), vždy dbajte na to, aby vám na veci niekto spoľahlivý dohliadol.

Schovanie veci na dovolenke v hoteli

Ak sa chystáte na dovolenku a budete noci mimo domova tráviť v hoteli, informujte sa, či hotelová ponuka neumožňuje využívanie hotelového trezoru. Hotovosť a iné cennosti totiž môžete v čase vašej neprítomnosti bezpečne uložiť práve tam.

Túto službu ešte stále bohužiaľ štandardne neponúkajú všetky hotely. O možnosti využitia trezoru sa teda vždy radšej uistite. Môže sa tiež stať, že za užívanie trezoru si bude hotel účtovať poplatok.

Tipy ako schovať peniaze na dovolenke

Niet nad opatrnosť. Vždy buďte obozretný, dávajte na svoje veci pozor a cennosti zbytočne neprezentujte na verejnosti.

Varovanie

Keď zistíte, že ste boli okradnutý, čo najskôr kontaktujte políciu na čísle 158, alebo na medzinárodnej linke 112.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button