Cestovanie

Ako precestovať Filipíny?

dovolenka na filipinachOstrovný štát Filipíny sa rozkladá na viac ako siedmich tisícoch ostrovoch v západnom Pacifiku, čiže Tichom oceáne. Filipíny sa delia na tri ostrovnej skupiny, ktoré nesú názvy najväčších ostrovov Luzon, Visayas a Mindanao. V časti Luzon je aj najväčší prístav a hlavné mesto Filipín Manila. Filipíny sú jednou z najatraktívnejších lokalít pre vyznávačov potápania. Turisti milujú na Filipínach rajské pláže s jemným koralovým pieskom a lesy, ktorými pretekajú divoké rieky vytvárajúce početné vodopády a jaskyne.

Ako sa dostať na FIlipíny

Kúpte si letenku na webových stránkach, kde nájdete najvýhodnejšie ceny leteniek. Okrem leteniek vám spoločnosť zabezpečí aj ubytovanie podľa vašich predstáv a výberu.

Rezervácia letenky v predstihu je potrebná hlavne pre turistov, ktorí sa chcú vypraviť na Filipíny na vlastnú päsť, predovšetkým v hlavnej turistickej sezóne.

Hlavné mesto Filipín

vylet na filipinyAk sa na ostrovy vypravíte letecky, pristanete v hlavnom meste Manile, čo je zároveň aj prístav. Manila je dnes ohromná metropola s viac než 12 miliónmi ľudí.

Mesto je doslova mozaikou všetkého, od historických pamiatok až po moderné stavby.

Atmosféra na vás dýcha duchom koloniálnych čias, zmiešaných s čínskymi tradíciami aj pozostatkami americkej správy, to všetko prirodzene prepojené s kultúrou pôvodných kmeňov.

Iné destinácie na Filipínach

Dovolenku na Filipínach si môžete užiť v rôznych destináciách. Tropický raj a prírodné nádhery ponúka napríklad maličký ostrovček Boracay vo Visajskom súostroví.

Nájdete tu hebký koralový piesok, kokosové palmy a tyrkysovo priezračné more, čo všetko dohromady pôsobí až gýčovito.

Coco Beach

plaz na filipinachĎalším úžasným miestom je Coco Beach, ležiace na siedmom najväčšom ostrove Filipín Mindoro.

Sú tu panenské pláže s bielym pieskom, neporušená príroda, ryžové polia a divoké horské rieky, kam sa môžete vypraviť na rafting.

Najlákavejší je práve štýlový rezort Coco Beach, ktorý sa vyznačuje využívaním pôvodných prírodných materiálov a tradícií miestnej filipínskej architektúry.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button