Záhrada

Ako spevniť trávnatú plochu?

Spevniť trávnatú plochu je možné hneď niekoľkými spôsobmi. Použiť môžete napríklad zatrávňovacie dlaždice či spevňovacie siete.

Ako spevniť trávnatú plochu krok po kroku

Čo sú to zatrávňovacie dlaždice?

Zatrávňovacie dlaždice môžete kúpiť v plastovej či betónové variante. Nezakrývajú celú plochu, ale prerastá nimi trávnik. Ľahko s nimi spevníte príjazdovú cestu, parkovaciu plochu alebo vytvoríte schody vo svahu.

Plastové zatrávňovacie dlaždice sú vyrábané z ľahkého polyetylénu, vyznačujú sa UV ochranou a veľkou životnosťou.

Výhodou je rýchla pokládka, veľmi nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia. Táto dlažba zabráni nadmernému vysychaniu trávnika, pôsobí ako ochrana proti erózii svahovitých plôch. Vybrať si môžete plastové rastre alebo panely so zámkom.

Vlastnosti zatrávňovacej dlažby

Betónové zatrávňovacie dlaždice patria medzi najobľúbenejší materiál na spevnenie ciest v záhrade. Sú cenovo dostupné a majú vysokú nosnosť.

V betónových tvárniciach vám vďaka vsakovaniu bude rásť menej bohatý trávnik ako v dlaždiciach z plastu. Tie sú veľmi tenké a ľahko splynú s prostredím a navyše nevsakujú vodu.

Kedy zatrávňovacie dlaždice použiť

Ťažké dlaždice z betónu sa používajú na veľmi namáhané plochy, napríklad príjazdové či parkovacie plochy pri dome alebo miesta pre záhradný nábytok či gril.

K vydláždeniu príjazdovej cesty pri domčeku pre bežné použitie možno využiť plastovou zatrávňovaciu dlažbu. Tento typ dlažby je možné položiť aj do nerovného terénu.

Spevňujúce siete

Pre spevnenie trávnatých plôch v záhrade poslúži dobre tiež spevňujúca sieť. Jedná sa o plne syntetický materiál, ktorým ľahko vystužíme akýkoľvek typ povrchu, či už ide o príjazdovú cestu či odstavnú plochu pre autá.

Vlastnosti spevňujúcej siete

Ako spevniť trávnatú plochuSpevňujúca sieť je veľmi ľahko tvarovateľná a práca s ňou je úplne jednoduchá. Upraviť ju do požadovaného rozmeru nie je žiadny problém.

Vďaka zelenej farbe s prímesou hnedej má veľmi prirodzený vzhľad a ľahko zapadne do okolia. Sieť je odolná voči UV žiareniu, ale aj voči hnilobe a pôsobeniu mikroorganizmov.

Pri styku so soľou a chemikáliami nereaguje.

Kedy použiť spevňujúcu sieť

Potrebujete vytvoriť na tráve parkovaciu plochu ľahko a rýchlo, bez námahy? Potom je ideálny spevňujúci sieť, ktorá nevyžaduje žiadnu zložitú manipuláciu. Pri jej pokládke nemusíte riešiť stavebné povolenie a ďalšie administratívu.

Sieť jednoducho upevníte pomocou kotiev, vy získate okamžite spevnenú trávnatú plochu pre okamžité použitie. Hodí sa na príjazdovej cesty, parkovisko v záhrade a okolo domu.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button