ZáhradaPrečo

Ako a prečo obaliť stromčeky plastom?

pet fľae na obalenie stromčekovStromčeky a kríky sú v zimnom období ohrozené lesnou zverou (zajace, srnky, bažanty, krtkovia, myši), akonáhle nemáte záhradu oplotenú. Lenže niekedy aj plot nie je pre túto zver prekážkou, podhrabú sa alebo využijú snehové záveje a plot preskočia. V zime nemá táto zver v lese príliš čo jesť, a preto sa sťahuje na záhrady, kde môžu aspoň okusovať stromčeky a kríky. Jedna možnosť, ako proti zveri chrániť stromčeky a kríky, je drôtené pletivo. To ale môžu zvieratá zničiť. Druhou možnosťou ochrany stromčekov a kríkov je obaliť stromčeky plastovými fľašami. Ako?

Nájsť vhodné pet fľaše

Veľkosť pet fliaš závisí na veľkosti kmeňa stromčeka alebo kríku (samozrejme len v prípade kmeňových kríkov). Na malé stromčeky väčšinou stačia 1,5 litrové plastové fľaše.

Na väčšie kmene ale môžete použiť aj väčšie veľkosti. Fľaše musia byť rovnakého druhu.

Úprava pet fliaš

ako obaliť stromčeky plastomPet fľašiam je nutné odrezať hornú časť s viečkom aj spodnú časť  dna.

V ruke nám zostane akási plastová rúrka. Tú rozrežeme na polovicu a vložíme do druhej rovnako upravenej pet fľaše.

Utvorí sa nám akási dvojitá plastová rúrka.

Upevnenie pet fľaše na stromček

Rovnakým spôsobom ich pripevníme na stromček. Z jednej strany kmeňa stromčeka priložíme jednu pet fľašu, z druhej strany priložíme druhú pet fľašu.

Obe vytvoria okolo stromčeka dvojitú plastovú vrstvu. Takto spevnené rúrky zaviažeme napevno povrazom.

Obalíme celý stromček

zver v záhradeNestačí obaliť stromček len dvoma plastovými fľašami, zvieratá by mohli okusovať stromček nad alebo pod fľašami.

Preto kmeň stromčeka obalíme celý.

Počet potrebných fliaš posúdite sami podľa dĺžky kmeňa stromčeka alebo kríku.

Tipy ako obaliť stromčeky

Niekedy je dobré skombinovať oba spôsoby ochrany stromčekov a kríkov. Oplotiť záhradu alebo súhrn kríkov, ale zároveň obaliť stromčeky a kríky plastovými fľašami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button