Záhrada

Ako na montáž tieniacej siete?

ako na montáž tieniacej sieteTieniace siete na plot sú originálny prvok na zabezpečenie súkromia vo vašej záhrade či prekrytie nevzhľadného múru alebo plota. Zároveň môžu slúžiť aj ako tieniaci prvok.

Inštalácia tieniacej siete na plot je jednoduchá, takže ju zvládne každý aj bez pomoci odborníka. Ideálne je, ak ju montujú dvaja. Ako na montáž tieniacej siete?

Ako namontovať a prichytiť tieniacu sieť na plot

Je niekoľko spôsobov, ako prichytiť tieniacu sieť, napr. pomocou drôtov, klipsní, úchytov, špagátu, sponiek. Samozrejme, najlepšie uchytenie sa zabezpečí pomocou úchytov, ktoré sú na to špeciálne určené. V špecializovaných obchodoch sú k dispozícii originálne zelené sťahovacie pásky bridfix, viazací drôt ale aj špeciálne klipsne fixatex.

príslušenstvo k tieniacim sieťamV prípade upevňovania drôtom nastrihajte kusy s dĺžkou približne 5 – 6 cm. Sieť dostatočne napnite a pomocou druhého človeka priložte k plotu.

V hornej aj dolnej časti siete sa nachádzajú spevnené okraje s okami, určené na uchytenie. Do nich prevliekajte drôt alebo sťahovaciu pásku.

V prípade použitia klipsní fixatex, tie môžete použiť každý meter a medzi ne použiť pásky bridfix, alebo viazací drôt.

Pomocou nastrihaného drôtu alebo sťahovacích pások najskôr zaistite sieť v hornej časti, a to približne každých 30 – 50 cm a na stĺpikoch. Potom prichyťte dolnú stranu. Sieťku je potrebné uchytiť aj v strede. Čím hustejšie sieťku uchytíte, tým dlhšie Vám sieťka vydrží na plote neporušená. Dôsledné uchytenie zabezpečí odolanie silnému náporu vetra a zamedzí roztrhnutiu.

Stále dbajte na to, aby bola sieť dostatočne napnutá, inak sa môže stať, že pôsobením poveternostných vplyvov sa časom vyťahá.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button