Návody

Ako si plniť novoročné predsavzatia?

ako na novoročné predsavzatiaKaždý rok sú začiatkom januára posilňovne nabité na prasknutie.Toto nadšenie súvisiace s novoročným predsavzatím schudnúť pár kíl, však u väčšiny ľudí bohužiaľ nevydrží. Chcete si svoje novoročné predsavzatie splniť alebo pri ňom vytrvať dlhodobejšie napr. pri zdravom životnom štýle? V nasledujúcom článku vám poradíme, ako si plniť tie najčastejšie novoročné predsavzatia.

Čo sú to vlastne novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatiasľuby, ciele, či ambície, ktoré si ľudia dávajú na Nový rok, často však ich plnenie príliš dlho nevydrží.

Chcete niečo zmeniť?

Základom je dôkladne premyslené a reálne novoročné predsavzatie. Schudnúť alebo začať žiť zdravo patrí medzi tie vôbec najčastejšie novoročné predsavzatia. Nedávajte si však za svoj cieľ schudnúť 30 kg. Začnite napr. s 5 kilogramami.

Päť kilogramov by ste mali bez problémov zhodiť obyčajnou, nie príliš radikálnou zmenou jedálnička a zaradením prechádzok alebo obľúbeného športu (je dôležité, aby vás táto činnosť bavila, len tak pri nej vydržíte).

Ako schudnúť po novom roku

snaha schudnúťZo stravy vynechajte sladkosti a biely cukor, biele pečivo a múku, alkohol a tučné mäso a údeniny, naopak konzumujte zeleninu, ovocie, chudé mäso a ryby, strukoviny a celozrnné obilniny.

Akonáhle začnete chudnúť a splníte svoje novoročné predsavzatia, budete mať motiváciu s chudnutím (neskôr už treba s dlhodobým, či celoživotným zdravým životným štýlom) pokračovať.

Dbajte však na to, že skôr než úbytok kilogramov by vás mal zaujímať úbytok centimetrov.

Novoročné predsavzatie prestať fajčiť

To isté sa týka ďalšieho najčastejšieho novoročného predsavzatia – prestať fajčiť. Niekto dokáže prestať s fajčením okamžite, niekto musí množstvo vyfajčených cigariet postupne znižovať. Chce to však veľmi silné odhodlanie a pevnú vôľu.

ako prestať fajčiťZačnite tým, že si spíšete zoznam kladov a záporov, ktoré vám fajčenie prináša.

Ak ste pevne rozhodnutí s fajčením prestať, je potrebné, aby ste vo svojom úsilí vytrvali aspoň prvé 3-4 týždne, kedy najčastejšie dochádza k recidíve.

Na internete nájdete veľa rád a tipov, ako postupovať vo svojom boji s fajčením deň po dni.

Financie a pracovné úspechy

Čo sa týka financií a pracovných úspechov, u niektorých jedincov stačí skoncovať s chronickým odkladaním úloh. Spíšte si každý deň zoznam úloh, ktoré máte splniť, a postupne úlohy odškrtávajte. Budete lepšie motivovaní a čoskoro uvidíte, koľko činností razom za deň zvládnete. Nezabúdajte však na odpočinok.

Ak nie ste spokojní so svojím platom či zamestnaním, skúste popremýšľať o zmene zamestnania. Nikdy neuškodí naďalej sa vzdelávať vo svojom, či inom odbore.

Ako zlepšiť vzťahy so svojimi blízkymi

Základom dobrého vzťahu je bezpochyby komunikácia. Skúste vo vzťahu viac komunikovať, nenechávať si pripomienky pre seba.

Partner, ani vaše deti nevedia čítať myšlienky a môžu mať aj iné priority a zvyky, než máte vy. Zároveň sa však naučte viac počúvať. Na každom vzťahu sa musí pracovať a ak to už nezvládnete sami v rodine, možno bude lepšie vyhľadať odborníka a nechať si včas poradiť.

Na zlepšenie vzťahov sú dôležité aj maličkosti

Zhruba 30 dní trvá osvojiť si akýkoľvek zdravý návyk. Vydržte teda plniť svoje predsavzatia aspoň celý január a potom už bude váš nový návyk rutinou.

Vždy sa so svojimi cieľmi zverte rodine, kamarátke alebo inej blízkej osobe, predsavzatia sa vám budú lepšie plniť. Na jednej strane vás vaši blízki môžu „strážiť“ a podporovať, a na druhej strane sa môžu rozhodnúť nasledovať vaše ciele a snahy, čím budete lepšie motivovaní.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button