Návody

Ako pekne ozdobiť vianočný stromček?

ako krásne ozdobiť vianočný stromčekHovoríte si, že to predsa nie je žiadna veda? Ste na omyle, zdobenie vianočného stromčeka vedou rozhodne je, teda ak chcete mať doma pekný stromček. V tomto článku vám poradíme ako pekne ozdobiť vianočný stromček.

Čo treba ak chcete pekne ozdobiť vianočný stromček:

Je jedno aké ozdoby na vianočný stromček doma máte, každé zdobenie stromčeka má svoje isté zásady. Tieto zásady vám pomôžu vytvoriť viac plastický, symetrický a luxusne pôsobiaci vianočný stromček.

Vianočný stromček postavíte do stojanu a dáte do miestnosti tam, kde by mal cez Vianoce stáť.

Osvetlenie vianočného stromčeka

zdobenie svetielkami na vianočnom stromčekuPotom vezmite vianočné osvetlenie. Skôr než ho dáte na stromček, tak ho rozprestrite na zem, skontrolujte a zapojte do elektriny. Ak všetko svieti, môžete začať s inštaláciou na stromček.

Zo svetiel si nájdite stred a ten umiestnite pod úplný vrchol. Potom každé rameno dajte na protiľahlú stranu.

Máte tak rozdelený symetricky stromček na dve polovice. Ďalej záleží podľa dĺžky a množstva sviečok. Ideálne je, keď na každom veľkom poschodí sú sviečky, ako vpredu, tak aj vzadu.

Pri menšom počte aspoň na striedačku, jedna vpredu a o poschodie nižšie vzadu.

Čokoládové ozdoby na vianočný stromček

Po sviečkach potom prichádzajú čokoládové ozdoby. Najprv ozdobte veľkými figúrkami. Pekne po celej ploche, ideálne na každú veľkú vetvu. Zdobte najprv predok, ak bude jedna časť stromčeka pri stene.

Zadnú časť môžete vyriešiť aj menšími ozdobami, ale ideálne by bolo, keby aj vzadu boli veľké a na malých vetvách plnené malé čokoládové ozdoby. Kúpte preto radšej viac kolekcií. Ak nezdobíte čokoládou, tak sa vás potom táto pasáž netýka.

Nerozbitné vianočné ozdoby

Nerozbitné ozdoby prichádzajú na rad po čokoláde. Nerozbitné neznamená len plastové, ale aj zo slamy, dreva a ďalších materiálov.

Rozbitné ozdoby na vianočnom stromčeku

ako zdobiť stromčekSklenené a iné rozbitné ozdoby prichádzajú neskôr. Tie najväčšie gule sa dávajú dole.

Postupujte s veľkosťami až hore. Hore sú ozdoby najmenšie a to platí nielen u sklenených ozdôb. Aj tu platí, že by na každej vetve mala byť umiestnená aspoň jedna sklenená ozdoba.

Pri umiestňovaní sa skúste pohrať a nastavte banky šikovne okolo svetiel. Čo sa týka tvarov skla, najprv rozmiestňujte klasické gule, a potom až tvary.

Reťaze na vianočnom stromčeku

Dnes už nie sú len chlpaté reťaze, na výber máte celý rad najrôznejších reťazí – korálkové, vločky, z papiera, popcornu, slamy, cestovín, dreva, orieškov, je ich proste veľa.

Opatrne ich rozprestrite po celom stromčeku. Ideálne by mali ísť okolo celého obvodu stromčeka, ale nie symetricky. Skúsiť môžete variantu dvoch protichodných reťazí alebo oboch vetiev, to záleží na type stromčeka.

Salonky a vianočný stromček

Na rad prišli aj salonky. Ak nimi teda zdobíte, tak práve teraz na ne prišla tá vhodná chvíľa.

Na vrchol vianočného stromčeka sa dáva špička či hviezda.

Nakoniec stromček dozdobte strapcami.

Tip ako pekne ozdobiť vianočný stromček

Ak zdobíte iba určitými typmi ozdôb, vždy len vynechajte tie, ktoré nepoužívate. Postupnosť však zachovajte. Výsledkom bude pekne ozdobený stromček.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button