Chudnutie

Ako si pripraviť zábaly na chudnutie?

zábaly na chudnutie Bolo želanie schudnúť vaším novoročným predsavzatím alebo chcete zhodiť do plaviek? Vyskúšali st už zábaly na chudnutie? Mimo vyváženého jedálnička a pravidelného pohybu môžete pre podporu a urýchlenie vyskúšať tiež tieto zábaly na chudnutie či proti celulitíde. Návody, ako si pripraviť domáce zábaly na chudnutie, nájdete na nasledujúcich riadkoch.

Ako zábaly na chudnutie fungujú

Zábaly vám pomôžu s redukciou prebytočného tuku na problematických partiách, niektoré dokonca bojujú aj proti celulitíde. K príprave zábalu vám postačia aj ingrediencie, ktoré máte doma.

Aké zábaly na chudnutie si môžete doma pripraviť

Srvátkový zábal

Na prípravu srvátkového zábalu budete potrebovať sušenú srvátku, ktorú zoženiete v predajni so zdravou výživou alebo v lekárni, v súčasnosti je možné ju dokonca zohnať aj vo vybraných supermarketoch.

Sušenú srvátku zmiešajte s takým množstvom vody, aby vám vznikla hustá kaša. Tú potom naneste na problematické partie a nechajte štvrť hodiny pôsobiť.

Vaša pokožka bude hladká a lepšie prekrvená, čo pomôže látkovej výmene a detoxikácií organizmu. Chudnutie pre vás by potom malo byť ľahšie.

Zázvorový zábal na chudnutie

zázvorový zábalNa zázvorový zábal zmiešajte lyžicu najemno nastrúhaného zázvoru s 5 lyžicami rastlinného telového oleja (napr. mandľového, olivového či avokádového), zmes naneste na brucho.

Potom časť tela v oblasti brucha niekoľkokrát dobre omotajte najprv potravinárskou fóliou, a potom ešte pre upevnenie elastickým obväzom.

Zábal nechajte pôsobiť najlepšie cez noc. Pri pravidelnej každodennej aplikácii možno prvé úbytky tuku vidieť na bruchu už zhruba po týždni.

Škoricový zábal proti celulitíde

Škoricový zábal si pripravíte ľahko z ingrediencií, ktoré máte doma. Stačí zmiešať 5 lyžíc mletej škorice s dvoma kelímkami hustého bieleho jogurtu a 1 lyžičkou olivového či mandľového oleja. Zmes vmasírujte krúživým pohybom do pokožky, tých častí tela , ktoré sú postihnuté celulitídou.

Potom dané oblasti tela obaľte potravinárskou fóliou a nechajte zmes pôsobiť asi pol hodiny. Škoricový zábal si doprajte 2x týždenne.

Prečo práve škorica? Preto lebo škorica má schopnosť silne prehrievať pokožku, a tým sa rozširujú cievy a odbúrava sa tukové tkanivo. Zábal je vhodné skombinovať s pravidelným cvičením.

Zábal z bahna z mŕtveho mora

Zábal z bahna z mŕtveho mora vám dodá potrebné minerály a ďalšie cenné látky, a tým vám pomôže s detoxikáciou vašej pokožky a zbaví vás prebytočnej vody v problematických partiách, a tým môže zmenšiť objem týchto partií. Je vhodný pri chudnutí, proti celulitíde aj pri bolestiach kĺbov a kožných problémoch (napr. pri akné či lupienke).

Ako si zábal na chudnutie pripraviť?

bahno z mŕteho moraPostup je veľmi jednoduchý. Bahno zahrejte vo vodnom kúpeli na izbovú teplotu (pozor aby nebolo príliš horúce, aby ste sa nepopálili), potom ho pomocou špachtle alebo rukou naneste na celé telo či na problematické partie.

Potom bahnom natreté partie tela omotajte potravinárskou fóliou a zabaľte sa zhruba na pol hodiny do teplej deky. Potom sa osprchujte, ďalšiu štvrť hodinu odpočívajte v teple, a hlavne veľa pite. Bahenný zábal aplikujte 2x týždenne.

Bahno z mŕtveho mora zoženiete v drogériách alebo e-shopoch s kozmetikou.

Varovanie

Overte si, že netrpíte alergiou na žiadnu zo zložiek, ktoré sú obsiahnuté vo vašom podomácky pripravenom zábale. Tento článok a jednotlivé jeho body majú len informatívny charakter a nenahrádza lekársku starostlivosť.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button