Deti

Ako sa starať o detské vlásky?

ako sa starať o detské vláskyV prvých dňoch po príchode z pôrodnice je novorodenec logicky stredobodom záujmu a pozornosti. Prakticky všetko sa točí okolo bábätka. Kŕmenie, prebaľovanie, prechádzky, kúpanie a ďalšia starostlivosť o nového člena rodiny zaberie rodičom veľa času. Nie všetci rodičia si však vedia rady napríklad s tým, ako sa starať o detské vlasy a pokožku hlavy u veľmi malého potomka. Čím sa líši starostlivosť detské vlásky vašich najmenších ratolestí? Všetko sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čo je potrebné ak sa chcete správne starať o detské vlásky:

  • kvalitné detské mydlo
  • kvalitný detský šampón
  • detská kefa na rozčesávanie vláskov

Starostlivosť o vlasy novorodenca bez šampónu

kúpanie bábätkaPri deťoch do jedného roka, a najmä pri novorodencoch si starostlivosť o vlasy vyžaduje veľkú opatrnosť a obozretnosť.

Detská pokožka je v tomto veku ešte veľmi citlivá nato, aby ste na umývanie vlasov používali rôzne „agresívne“ šampóny. Je dobré vedieť, že najlepšie je v tomto období obmedziť umývanie detských vláskov na minimum.

Ak by ste použili nevhodné prípravky, ktoré nie sú určené pre novorodenca, mohli by ste mu tým výrazne uškodiť. Môžete mu tým spôsobiť rôzne ekzémy alebo alergie.

Úplne postačí, ak novorodencovi budete oplachovať hlavu vlažnou vodou.  Pri umývaní buďte pozorní a používajte vodu, ktorej teplota by nemala byť príliš horúca, aby ste nepopálili detskú pokožku, ale zároveň by nemala byť ani veľmi studená, aby dieťa nedostalo šok.

Starostlivosť o vlasy novorodenca s použitím mydla

Pokiaľ ide o čerstvo narodené bábätko a jeho starostlivosť o jeho detské vlásky, bude vám stačiť, to čo máte doma. Hlavičku udržujeme v čistote pri bežnom kúpaní.

Opláchneme ju a podľa potreby použijeme mydlo, ktorým umývame telíčko dieťaťa. Šampón nie je v prvých týždňoch vyložene nutný.

Akonáhle bábätko pri kúpaní položíme do vaničky na špeciálne ležadlo, najprv opláchneme hlavičku. Dávame pozor na to, aby sa voda nedostala dieťaťu do očí. Vlásky potom umyjeme mydlom a opatrne opláchneme.

Po kúpaní novorodenca šetrne osušíme, čo platí aj pre vlásky. Malé deti sa od seba líšia tým, ako husté a dlhé vlásky bezprostredne po narodení majú. Avšak tie im postupne vypadajú a sú nahradené vlasmi novými. V každom prípade ich však majú skraja málo, a keďže sú krátke, uschnú rýchlo.

Pozrite si aj tento článok veľkosti detského oblečenia

Starostlivosť o vlasy väčšieho dieťaťa

Keď je dieťa väčšie, hľadáme v obchodoch vhodný detský šampón. Ideálne je, keď obsahuje čo najmenej chemikálií a je prírodného charakteru.

Môže sa stať, najmä keď dieťa trpí na ekzém, že výber vhodného šampónu bude trvať o niečo dlhšie.

Výber vhodnej kefy na vlasy

detské vlasyDetské vlásky rozčesávajte opatrne, aby ste vaše dieťa zbytočne neťahali a aby sa vlasy nezamotávali. V obchodoch sa dajú kúpiť špeciálne kefy pre najmenších.

Okrem tých, ktoré majú štetinky z nylonu, sa do popredia záujmu dostávajú aj také, kde bol namiesto nylonu použitý prírodný materiál.

Jednotlivé štetinky sú na koncoch zaoblené, aby neškriabali. Pri česaní príjemne masírujú detskú pokožku, a tak stimulujú rast ďalších vláskov.

Pri nákupe môžete naraziť napríklad na kefy s extra mäkkými štetinami z kozej srsti. Rukoväť býva drevená, aby vlásky pri česaní neelektrizovali.

Tipy ako vyberať detskú kozmetiku

Vyberajte takú detskú kozmetiku, ktorá je preverená, kvalitná a ktorá je určená skutočne tým najmenším.

Pri nákupe kief na česanie vláskov prihliadnite nielen na to, aby štetiny boli kvalitné, ale aby sa vám tiež rukoväť dobre držala.

Upozornenie

Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré sú neznámeho pôvodu a nepoznáte ich zloženie, pretože by ste mohli poškodiť detské vlásky.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button