Deti

3 tipy ako prežiť obdobie vzdoru

obdobie vzdoruKrik, zlosť, podupávánie nožičkou … Pozná to každá mamička malého dieťaťa. Z dobrého chlapčeka alebo roztomilého dievčatka sa zrazu stal poriadny jedoš. Nepočúva. Keď ho chcete obliecť, schválne robí „látkového panáka“ a preteká vám medzi prstami. Namiesto aby si v pokoji povedal o pitie, praští sebou na zem a začne jačať. Ako túto „detskú pubertu“ prežiť bez úhony? V nasledujúcom článku sa dozviete 3 kvalitné tipy ako prežiť obdobie detského vzdoru.

1. Počítajte do desiatich

Hlavné je zachovať pokoj. Ak sa dieťa začne zlostiť, robte, že tam vôbec nie je. Napočítajte si v duchu do desať (alebo pokojne aj do dvadsiatich), predýchajte sa a potom sa snažte hovoriť pokojne.

Ak začnete jačať, dieťa spustí väčšinou ešte hlasnejšie. Je jasné, že ťažko môžete ignorovať jačiace dieťa, ktoré vás možno ťahá za nohu. Potom je dobré doviesť dieťa do vedľajšej miestnosti a kľudným hlasom mu povedať, že takto neposlušné dieťa nechcete a keď bude zase dobré, nech za vami príde.

2. Vodu radšej nie

prezliekanie detí
Niektoré veľmi ostré matky odporúčajú strčiť jačiace dieťa do vane a pustiť na neho studenú vodu zo sprchy. Neodporúčam. Dieťa môže dostať šok, môže mať zdravotné následky, aj keby len prechladnutie.

Nehovoriac o tom, že ho – keď tiež vychladnete – budete musieť celé prezliecť, takže si akurát prirobíte prácu. Tiež nie je dobré dieťa v záchvate hnevu mlátiť, zlosť sa tým ešte zhorší.

Lepšie je zachovať chladnú hlavu. Čítajte aj 7 rád ako sa nezblázniť na materskej .

3. Urobte to isté

Ak malý jedoško začne jačať uprostred obchodu, capne sebou na zem a jačí, že tie cukríky proste CHCE, potom najlepšie je, urobiť to isté. Sadnite si na zem, kopte nohami a začnite volať, že tiež niečo chcete.

ako sa nezblázniť z detiJe pravda, že sa v tú chvíľu zrejme väčšina ľudí v obchode bude pozerať na vás, ale naozaj je táto metóda účinná, takže za tú chvíľku hanby to stojí.

Dieťa sa väčšinou zarazí, pozerá a nabudúce si takéto divadielko rozmyslí. Táto metóda je ale účinná až tak od 2,5 – 3 rokov veku dieťaťa, kedy už si viac uvedomuje, čo sa okolo neho deje.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button