Nezaradené

Ako sa obliekať počas silných mrazov?

ako sa správne obliekať počas tuhých mrazovJe ťažké vopred predpovedať, aká bude zima. Ak sa však chcete vyhýbať chrípke a nechcete pár dní stráviť v posteli so šálkou horúceho čaju a horúčkou, je dôležité naučiť sa obliekať tak, aby ste vyzerali štýlovo, ale zároveň neohrozovali svoje zdravie. Ako sa teda obliekať, keď je vonku silný mráz?

Jednoznačne vrstvite

Ak nechcete ochorieť, je dôležité, aby ste nezabúdali vrstviť. Spodná vrstva by mala byť z príjemnej bavlny – najideálnejšie jednoduchý bavlnený top. Mal by byť obtiahnutý, aby vás dokázal zohriať a zároveň, aby vám umožnil dať si naň ešte minimálne dve vrstvy.

Ideálny zimný outfit do chladných dní je jednoduchý bavlnený top, XXL teplý sveter a jednoduché, ale zároveň veľmi pohodlné a štýlové dámske rifle. Rozhodne si na seba nedávajte roztrhané rifle. Tie skôr využijete cez letné mesiace a nie cez zimu.

Chráňte si spánkovú oblasť a krk

Ak aj budete vrstviť, ale zabudnete si chrániť hlavu a krk, chorobe sa nevyhnete. Nosievajte pravidelne, aj keď svieti slnko, vždy hrubú čiapku a teplý šál, ktorý vás ochráni aj v tých najtuhších mrazoch.

Mrazy a vietor by vám mohli uškodiť, ak by ste si nechránili práve tieto časti vášho tela. Obľúbené dlhé šaty vytiahnite jedine len vtedy, ak sa chystáte na rodinnú oslavu a plánujete cestovať autom.

„Zima ide od nôh“

Hovorí sa, že zima ide od nôh. Mnohí tvrdia, že je to výmysel a mnohí tomu naopak veria. Cez veľké mrazy však rozhodne nepodceňujte ochranu zdravia vašich nôh.

Ak to podceníte v mladom veku, keď budete starší, už to nevrátite späť. Ak sú vonku veľké mrazy a chystáte sa na prechádzku/turistiku alebo len idete s kamarátmi do kaviarne, odporúčame vám dať si do čižiem hrubé termo ponožky, ktoré udržia vaše nohy neustále v teple. Je dôležité obúvať si vždy iba zateplené dámske čižmy, najlepšie na nízkom podpätku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button