Chudnutie

Ako cez Vianoce nepribrať?

snažiť sa cez Vianoce nepribraťVianočné sviatky majú svoje neopakovateľné čaro a každá generácia ich prežíva inak. Predtým sa na Vianoce držal pôst a potom sa podávali prosté pokrmy s minimom tuku a cukru. Dnešné Vianoce charakterizujú bohato prestreté stoly s vyprážanými rezňami, zemiakovým šalátom, maslovými sladkosťami a inými dobrotami, ktorým je ťažké odolať. Vianoce sú rizikovým obdobím pre líniu, preto musíme byť aspoň teoreticky pripravení, aby sme mohli lepšie vzdorovať všadeprítomným kalorickým bombám. Prinášame vám rady a tipy, ako cez Vianoce nepribrať.

Z ťažkých jedál sa nedá cez Vianoce nepribrať

nepriberať cez VianocePri príprave tradičných jedál skúste nahradiť niektorú kalorickú surovinu za inú, zdravšiu. Ako prvá sa ponúka majonéza do zemiakového šalátu. Vyskúšajte ju zriediť bielym jogurtom alebo kyslou smotanou.

Kapra alebo rezne namiesto na masti smažte na oleji a prebytočný tuk odstráňte papierovým obrúskom.

Výhodné je fritovanie. Pretože pri vysokej teplote troj-obal neprijme toľko tuku, ako pri klasickom vyprážaní na panvici. Nerobte príliš veľké množstvo, nech nemusíte zbytočne šalát a rezne dojedať ešte ďalšie dni.

Ak chcete cez Vianoce nepribrať, jednoducho toľko nejedzte!

Neprejedajte sa. Výsledkom bude len ten známy a strašidelný jojo efekt. Jedzte malé porcie jedla najlepšie päťkrát denne.

Nejedzte medzi jedlami, doprajte organizmu dostatočne vytráviť pred ďalším chodom. Ak vás naháňa sladké, vezmite si na zahnanie chuti radšej kúsok zdravého ovocia.

postup ako cez Vianoce nepriberaťVyužite voľný čas na prechádzky v prírode, návštevu bazénu či posilňovne, choďte si zakorčuľovať. Zvýšený prísun kalórií musíte kompenzovať väčším množstvom pohybu. Po fyzickej aktivite sa navyše budete oveľa lepšie cítiť.

Pozor na sladké nápoje a alkohol. Majte na pamäti, že aj v alkohole sú kalórie. Najmenej kalorické je suché biele víno.

Kalorickou bombou sú likéry, najmä tie obľúbené, podomácky vyrábané – napríklad vaječný likér. Miesto kolových a iných sladkých nápojov pite vodu alebo si vodou tieto nápoje zrieďte.

Niekedy sa však cez Vianoce nepribrať skrátka nedá…

Keď už sa stane, že neodoláte všetkým lákadlám a prejete sa, nevyčítajte si to. K Vianociam to tak nejako patrí. Druhý deň to vykompenzujte menším príjmom potravy alebo zvýšenou pohybovou aktivitou, skrátka to zhodíte zo svojho brucha. Jedno prejedenie vám hmotnosť nezvýši.

Prajem vám, aby ste Vianoce prežili bez váhového prírastku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button