DomácnosťNávody

Ako na vianočnú výzdobu domu alebo bytu?

ako na vianočnú výzdobuS príchodom adventu sa z mnohých domácností stáva miesto, kde je cítiť tá pravá predvianočná atmosféra. Svetla sviečok, vôňa prvej cukrovinky a tešenie sa na Štedrý deň. Ale čím a ako domov vyzdobiť, aby dekorácie pôsobili príjemne, miesto rozjasnili a pritom nebránili bežnej prevádzke domácnosti? Ako na vianočnú výzdobu domu alebo bytu?

Farba a štýl vašich tohtoročných Vianoc!

Každým rokom pred Vianocami sa objaví informácia o tom, aká farba bude vládnuť tohtoročným Vianociam. Dizajnéri vedú spory o tom, v akom štýle ladiť vianočné dekorácie a celkovú vianočnú výzdobu.

vianočné ozdobyČo zaobstarať nové, lepšie a krajšie aby práve vaša domácnosť vynikla? Bohužiaľ držať sa najposlednejších trendov je dosť finančne náročné. Čo teda s tým?

Najlepším riešením ako na výzdobu je vyberať také vianočné ozdoby, ktoré môžete použiť aj ďalší rok. Stávkou na istotu budú dekorácie v bielej, striebornej a zlatej farbe, tie sa skrátka neokúkajú a môžete ich kombinovať s ďalšími prvkami.

A to platí aj pre ozdoby na stromček. Môžete mať každý rok rovnaký základ, napríklad v striebornej farbe a pred Vianocami dokúpiť takú farbu ozdôb, na ktorú budete mať práve chuť, alebo ktorá bude podľa odborníkov práve ,, letieť „. Ale pamätajte, menej je niekedy viac.

Adventný veniec

ako vyrobiť adventný veniecAdventný veniec patrí medzi základnú vianočnú výzdobu. Prvýkrát sa rozsvieti na prvú nedeľu adventnú a ohlasuje, že sú zhruba 4 týždne do Vianoc.

Tento veniec by mal byť okrasou vášho stola po celý advent a nie je ťažké si ho doma vyrobiť.

Na klasický adventný veniec postačí slamený korpus, do ktorého naaranžujete rôzne ihličnany, ktoré ozdobíte podľa vlastnej fantázie a pridáte štyri sviečky.

Adventný veniec však môže mať mnoho podôb a preto záleží len a len na vašej kreativite! Laďte ale aj túto dekoráciu k ostatným v dome či byte.

Výzdoba okien na vianoce

Niekedy až zrak preskakuje nad svetelnou show, ktorá sa odohráva v oknách niektorých bytov.

A čo to takto raz za čas skúsiť bez vianočných svetielok v okne?

Viete háčkovať? Nevadí, zožeňte staré háčkované obrusy pod vázu po babke, naškrobte ich a zaveste do okien ako snehové vločky.

Rovnakú parádu vám urobia aj vločky z obyčajného kancelárskeho papieru, a keď ešte pridáte girlandu z čečiny, bude výsledok perfektný! Ďalšie dekorácie domácej výroby nájdete tu.

Aj izbové kvety môžu mať štýl!

vianočna hviezdaVianočná hviezda patrí neodmysliteľne k vianočným sviatkom a možno ju zohnať hneď v niekoľkých rôznych farbách.

Ostatné izbové rastliny môžete sviatočne ozdobiť pridaním machu, na ktorý nasypte drobné konfety hviezdičiek.

Ako na vonkajšiu vianočnú výzdobu

Ak máte na záhrade ihličnatý stromček, ker, alebo napríklad ovocný strom ozdobte ho!

Môžete použiť prírodné materiály a navešať naň napríklad šišky. Skúste vyrobiť reťaz z popcornu a stromček bude perfektný. Jednoducho navlečiete popcorn na vlasec, alebo pevnú niť a je to!

Ale čo keď bývate v byte a nemáte možnosť ozdobiť si záhradu ani okolie domu? Čo takto skrášliť aspoň váš balkón? Do kvetináča či inej nádoby môžete postaviť menší smriečok alebo borovicu a ozdobiť ho podľa svojej fantázie.

vianočny svietnikA čo takto lampášiky vyrobené z obyčajných zaváracích pohárov? Polepte ich drobnými papierovými motívmi mestečka, anjelov, zvončekov alebo čímkoľvek čo vás napadne. Potom stačí zapáliť čajovú sviečku a tá pravá atmosféra je na svete!

Tip: Kúpte si nejaký krásny vianočný svietnik. Cez internet nájdete veľmi pekné svietniky aj za 2 € a aj taká drobnosť ako je vianočný svietnik dokáže veľmi spestriť a rozžiariť predvianočnú atmosféru v domácnosti.

Ozdobte si vianočnou výzdobou aj vchod!

Samozrejme nesmiete zabudnúť na vchodové dvere! Privítajte každého návštevníka vkusnou dekoráciou. Obľúbené sú vence ako z čečiny, tisu a buxusu, tak aj z brezových konárov a ďalších materiálov.

V dobrom záhradníctve určite nájdete mnoho drobností, ktoré veniec na dvere dovedú k dokonalosti. Záleží naozaj na vás, vyberajte ale také doplnky, ktoré aj z väčšej vzdialenosti budú rozpoznateľné.

Postavte betlehem a Vianoce sú za dverami!

Aj v rodinách, ktoré neveria v Boha, má svoje čestné miesto betlehem. Často sa môže jednať o skutočný unikát, ktorý sa dedí v rodine z generácie na generáciu a potom samotné stavanie betlehemu je zážitok.

Či už staviate betlehem vzácny alebo len ten obyčajný z papiernictva za 2 eura, podstata Vianoc je inde. Nie je potrebné mať dom či byt ovešaný dekoráciami podľa posledných trendov za stovky eur, dôležité je, aby ste vedľa seba mali ľudí, ktorých máte radi a užili si sviatočné dni v pokoji a pohode.

Tak nech sa vám to podarí!

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button