NezaradenéInternet

Ako ušetriť mobilné data pri hraní Pokémon GO?

ako ušetriť mobilné data pri hraní pokémon GOPýtate sa ako ušetriť mobilné dáta pri hraní Pokemon Go? Pokemon Go je veľmi náročná hra pre mobilné telefóny, ale aj pre ich batérie a dátovú spotrebu internetu. Pre fungovanie hry je nutné mať zapnuté GPS a lokalizačné služby a tiež byť pripojený k internetu. Ak hráte vonku s kamarátmi a lovíte pokemonov, je nutné mať mobilný internet 3G/4G, ktorý však spotrebúva váš dátový limit (dáta), ktorý je obmedzený. Ako teda docieliť nižšej spotreby dát u Pokemon Go?

Ako ušetriť dáta pri hraní Pokemon Go?

Problémom nie je len nízka výdrž batérie, ale aj spotreba dát u vášho mobilného internetu. Je veľa ľudí, ktorí sa namiesto spotreby batérie viac boja minutia ich celého dátového limitu. Neobmeznú spotrebu dát mobilného internetu len tak niekto nemá.

Spotreba Pokemon Go sa udáva v niekoľkých Mega bajtoch za hodinu, čo nie je zas tak drastická náročnosť. Presnejšie sme zistili, že hodina hrania Pokemon Go spotrebuje cca 10 MB. U väčšiny slovenských tarífov je dátový limit nastavený na 1 GB, to znamená, že vám to vydrží na 100 hodín hrania mesačne.

ako získať pikatchu v hre Pokémon GOPokiaľ máte limit u vášho mobilného pripojenia 1 GB, znamená to, že môžete hrať 100 hodín mesačne. Čo v priemere vychádza na 3,3 hodiny denne.

Samotná hra sama o sebe nemá veľkú dátovú spotrebu, najväčší dátovú spotrebu majú mapy Google, ktoré využíva a načítavajú sa podľa vašej polohy GPS a tiež podľa toho ako sa pohybujete. Avšak existuje spôsob ako ušetriť túto dátovú spotrebu aj pre ľudí, ktorí majú limit nižší a značne ich obmedzuje.

Návod ako ušetriť mobilné dáta pri hraní Pokemon Go

Postupujte podľa nasledujúceho návodu.

pokémon GO a offline mapyTrik spočíva v tom, že si dopredu stiahnete mapu v ktorej budete loviť Pokémona z vašej domácej, alebo verejnej Wi-fi sieti.

V Google Mapy offline existuje možnosť uloženia až 120 000 km² v ktorých môžete neobmedzene loviť a netreba sa báť o svoj dátový limit.

Postup:

  • Otvorte si aplikáciu Mapy Google.
  • Nájdite si oblasť, alebo miesto v ktorom sa budete pohybovať.
  • Prstom vytiahnite dolné menu s informáciami o danom meste.
  • Kliknite na „Stiahnuť“.
  • Vaša vybraná oblasť sa stiahne behom chvíľky do vášho telefónu a ušetrí vám to nemalý objem dát a FUP.

Na záver ako ušetriť mobilné data:

Snáď sme vám odovzdali užitočnú informáciu o tom ako ušetriť mobilné dáta pri hraní Pokemon Go. Ak máte nejaké problémy, alebo otázky na túto tému, tak neváhajte a píšte do komentárov nižšie. Radi vám s tým pomôžeme. Tiež sa pridajte na našu facebookovú stránku kde nájdete ďalšie návody a aj tipy a triky.

Podobné články

3 Comments

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button