NávodyDomácnosť

Ako čistiť okná? Návod ako čo najrýchlejšie vyčistiť okná, aby sa leskli

ako čistiť oknáČistenie okien je potrebné vykonávať niekoľkokrát do roka. Špinavé okná nie sú dobrou ukážkou toho, že ste čistotní a ako sa o svoju domácnosť staráte. Na čistenie okien sa dajú využiť rôzne postupy, nasledujúci sa však javí ako najúčinnejší, používajú ho aj profesionálne upratovacie firmy.

Postup ako čistiť okná

Pred tým, než začnete čistiť samotné okná, umyte najprv ich rámy, a to pomocou obyčajnej vlhkej handričky. Na čistenie rámov potom možno použiť aj špeciálne prípravky, ktoré obsahujú odmasťujucie látky. Napríklad u okien v kuchyni sa totiž na rámoch usadzuje nielen prach, ale tiež mastnota, ktorá vzniká v dôsledku varenia. Tabuľky nakoniec zotrite stierkou na okná.

čistenie okienNa okná rovnomerne rozstrieknite prípravok na čistenie okien. Potom ho rozotrite pomocou hubky, na okne sa musí vytvoriť nepriehľadná pena.

Po rozotrení prípravku vezmite suchú handričku, ktorým zotrite okraje okna u rámov, zhruba v šírke jedného centimetra.

Potom uchopte stierku na okná a od kraja pomocou nej začnite stierať nanesenú vrstvu prípravku, vždy od zhora nadol jedným ťahom tak, aby na okne nezostali šmuhy.

V spodnej časti okna u rámov si podržte handričku, aby voda nestekala na zem, mohla by znečistiť koberec. Stierku vždy po dokončení jedného ťahu utrite do suchej handry.

čisté oknáPo zotretí vezmite mikrohandričku a okno vyleštite, aby na ňom nezostala žiadna šmuha či nečistota.

Rovnaký postup opakujte aj u ostatných okien. Prečítajte si aj článok ako umyť žalúzie.

Čo je potrebné k čisteniu okná?

  • vlhkú handru
  • prípravok na čistenie okien
  • mikro handru
  • stierku

Ako dlho čistenie okna potrvá?

Čistenie jedného skla z oboch strán zaberie okolo päť až desať minút.

Aké budú náklady na čistenie okna?

Najlacnejšie prostriedky na umývanie okien môžete kúpiť v malom (0,5l) balení od 1,50 €, profesionálnejšie prípravky sú však výrazne drahšie. Kvalitnú stierku na umývanie okien zakúpite od cca 4 € vyššie.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button