Ako si vybraťDeti

Ako vybrať pre malé dieťa vianočný darček?

ako vybrať pre malé dieťa vianočný darčekVianoce sú výnimočné sviatky a najviac sa z nich radujú deti. Vidieť ich radosť, nadšenie a žiariace oči, to je silná motivácia pre všetkých z nás, aby sme vybrali svojim deťom ten najkrajší darček. Nie je to záležitosť finančnej hodnoty, ale hodnoty emotívnej, aby darček splnil radosť a očakávania. Všetci v rodine vieme, s čím sa naše dieťa rado hrá, k akým typom hračiek má pevnejšiu väzbu a ktorú hračku doslova miluje. A nemusí to byť vždy tradičná bábika pre dievčatko a autíčko pre chlapcov. Ako vybrať pre malé dieťa vianočný darček?

Vhodný vianočný darček pre dieťa

Formou hry sa dieťa učí

Hra má pre dieťa dosť veľký význam. Už malé deti pomocou hry získavajú manuálne zručnosti. Osvojujú si priestorové vnímanie, precvičujú jemnú motoriku, spoznávajú a rozlišujú farby, tvary, vlastnosti materiálu a rozvíjajú si poznanie, fantáziu a myslenie.

rozbaľovanie vianočných darčekov deťmi a radosťDeti rady tvoria, zostavujú, objavujú vlastnú kreativitu a k tomu prispejú stavebnice, magnetické tabule, rôzne lega, puzzle a podobne. K výberu je ich množstvo.

Pri vyberaní vianočného darčeka pre dieťa by sme mali prihliadnuť k tomu, či je dieťa skôr technický typ a zaujíma ho zostavovanie rôznych konštrukcií alebo inklinuje viac k romantike, chce tvoriť obrazce, kvety, niečo z prírody.

Samozrejme je nutné tiež brať do úvahy vek dieťaťa. Dvojročné dieťa dokáže do omrzenia stavať komín z kociek a vŕšiť ich stále na seba, ale len o pár rokov staršie dieťa vytvára z rôznych tvarov celkom zložité konštrukcie.

Bábika a autíčko

hračky pod stromček pre malé dieťaMá vaše dievčatko rado bábiky a doma ich má už, ako sa obligátne hovorí, milión? Tak ten enormný počet ešte navŕšte o ďalšiu bábiku.

Tá predsa pod stromčekom nemôže chýbať a my predsa chceme na Vianoce nadeľovať radosť. Tak isto je to s autíčkami. Určite je ich ešte veľa na predajniach, ktoré váš chlapec ešte nemá.

Popularitu od dávnej doby až po dnešok nestratil ani vláčik. Keď ide po koľajniciach, to je pre chlapcov aj dievčatá skutočný zážitok.

Hračka by mala byť bezpečná

Ak sa chceme zmieniť o vhodnosti darčeka, tak vyberajme, a to platí najmä pre najmenšie deti, aby hračka nemala drobné a rozoberateľné časti.

Toto je hlavná zásada, pretože malé deti dávajú všetko do pusy. Hračka by nemala mať drsné, špicaté a inak nevhodné časti, aby sa dieťa nemohlo zraniť.

Praktické vianočné darčeky deti nedocenia

Deti rastú a nové oblečenie je stále potrebné. Len málo detí má úprimnú radosť, keď nájde pod stromčekom peknú zimnú bundu, nohavice alebo pyžamo. Ale s tým si nemusíme robiť starosť, sú to praktické veci, ktoré musíme dieťaťu kúpiť, tak prečo ich nedať pri tejto príležitosti.

Balíčkov a darčekov bude s týmito pod stromčekom viac a ak tam dieťa nájde svoju hračku, z ktorej bude mať úprimnú radosť, tak je účel splnený. Veď tá bunda, nohavice aj pyžamo patria k jeho detskému životu, tak ako veľa hračiek, ktoré má rado.

Pozor na hračky s pochybnou kvalitou

Kupujte hračky a iné hry u renomovaných výrobcov, aby dieťa neprišlo do kontaktu so škodlivými látkami, ktoré materiály niektorých hračiek obsahujú. Alebo aby nedošlo zbytočne k úrazom, z dôvodu nebezpečných pištoliek, lukov, šípov a podobne. Majte na zreteli bezpečnosť a kupujte len kvalitné hračky pre vaše dieťa.

Pozrite si aj článok ako reklamovať tovar v prvých 6 mesiacoch od nákupu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button