Nezaradené

Ako jednoducho začať podnikať? Stačí si kúpiť ready made spoločnosť

ako začať rýchlo podnikať - stači si kúpiť ready made spoločnosťViacero z vás má určite dobré predstavy o tom, ako by sa dalo v určitom sektore zarobiť. Zároveň ale nemáte chuť podnikať, respektíve sa vám prieči predstava zložitého zakladania vlastnej firmy. Pritom to môže byť veľmi jednoduché. Stačí využiť predaj ready made spoločností.

 

Takéto spoločnosti sú ideálne pre tých z vás, ktorí nemajú radi behanie po úradoch, čakanie v radoch, vyplňovanie ton lajstrov, stresové situácie. Ide totiž o spoločnosti, ktoré sú už založené a len čakajú na to, kým si ich kúpite.

Obavy pri ready made spoločnostiach nie sú na mieste

Zdá sa vám to možno čudné, ale ready made s.r.o. sú úplne legálne a treba povedať, že v poslednej dobe stále populárnejšie. Firma, ktorá zabezpečuje ich predaj, ich sama založí a následne ich ponúkne záujemcom, ktorí chcú ušetriť čas a námahu pri zakladaní spoločnosti.

ready madeVeľkou prednosťou je fakt, že prakticky nič nemusíte urobiť sami, stačí si naozaj len vybrať firmu a kúpiť si ju. Ready made spoločnosti už majú zložený základný kapitál, sú zapísané v Obchodnom registri.

Nemajú ale žiadne záväzky a históriu. Nemusíte sa tak obávať, že by ste kúpili napríklad zadlženú spoločnosť.

Nákup ready made zahŕňa celé množstvo procesov zadarmo

Rady ohľadom nákupu ready made a tiež ich ponuku nájdete ľahko na internete. Väčšina firiem zabezpečuje výhodný predaj ready made spoločností, v rámci, ktorého máte zadarmo napríklad prevod 100% obchodného podielu spoločnosti (spoločnosť sa stáva úplne vašou), prípravu všetkých zmlúv a dokumentáciu, notárske poplatky, ale aj návrh na zmenu zápisu do registra.

zakladanie spoločnosti cez internetPodnikať môžete vďaka ready made prakticky zo dňa na deň. Aká to zmena v porovnaní s tým, ak by ste zakladali spoločnosť vlastnými silami. To by potom mohlo trvať pokojne aj niekoľko týždňov.

Legislatíva SR sa síce v tomto smere pomaly lepší, stále je však založenie firiem otázkou skôr dní a týždňov než hodín.

Pozrite sa aj na články:

Jedinou možnosťou, ako začať podnikať rýchlo a jednoducho, sa stáva nákup ready made spoločnosti. Ani cena za predaj nie je nijako vysoká. Vzhľadom k úspore času a energie sa dá hovoriť o tom, že sa vlastne náramne vyplatí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button