ReceptyCestovanie

Ako na chutné jedlo aj pod stanom?

Ako na chutné jedlo aj pod stanomAk idete na dovolenku pod stan, určite nebudete mať obvyklé vybavenie vašej kuchyne. Ďalším obmedzením je kufor auta, v najhoršom prípade priestor v ruksaku. Napriek týmto nepríjemnostiam je možné uvariť chutné jedlo. Tu je niekoľko receptov. Ich spoločným menovateľom je pomerne málo surovín, ktoré nepodliehajú okamžitej skaze, a tiež krátky čas na prípravu, pretože kto by chcel počas dovolenky tráviť čas u „poľnej“ platne?

Čo je na chutné jedlo aj pod stanom potrebné:

  • kuskus
  • fazuľa
  • anglická slanina
  • pesto
  • cestoviny
  • ryža
  • tuniak
  • zelenina
  • cibuľa a cesnak

Fazuľa kuskus

Prvý deň môžeme pripraviť pre rodinu večeru z fazule a kuskusu. Najskôr urobte omáčku. Nakrájanú cibuľu osmažíme dozlatova na slanine. Potom pridajte celú konzervu s obsahom (odporúčam Bonduelle fazuľu v červenej chilli omáčke).

Nechajte na chvíľu variť a je to hotovo. Kuskus pripravíte naliatím horúcou vodou a nechajte to napučať a zmäknúť. Pridajte soľ a ak máte trochu omastku, môžete ho pridať. Vmiešajte omáčku do kuskusu a večera je na svete. Môže sa napríklad vylepšiť strúhaným syrom.

Cestoviny

cestoviny - chutné jedlo pod stanCestoviny sú vždy ďalšou voľbou na cestách. Sú jednoduché a rýchle na prípravu, sú tiež chutné. Často sa podávajú s červenou (kečupovou) alebo syrovou omáčkou. Rýchla a dobrá je tiež omáčka z pesta.

Na špiku alebo alebo slanine ošmahnite nakrájanú cibuľu. Keď je opečená dozlata, pridá sa pesto.

Všetko premiešajte a nechajte chvíľu nad plameňom. Nakoniec pridajte jemne nasekaný cesnak.

Rizoto

Ako na chutné jedlo v prírodeRizoto je ďalšia možnosť, ak ste už vyplytvali variácie s cestovinami. Je ideálne si zaobstarať ryžu v sáčkoch – nemusíte sa potom obávať, že sa vám pripáli ešus. Ten sa v teréne čistí veľmi zle.

Znova nakrájajte slaninu a pridajte plechovku so zeleninou. Nakoniec pridajte tuniaka. Dochuťte soľou a korením a premiešajte s hotovou ryžou.

Tip ako uvariť jedlo na stanovačke

Vezmite si aspoň dva ešusy. V jednom pripravte chutné jedlo, napr. omáčku a v druhom prílohu.

Upozornenie

Dávajte si pozor na pesto – je celkom aromatické a nie každý má naň chuť. Rozhodne sa najprv opýtajte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button