Cestovanie

Ako vidieť celý Salzburg?

historické mesto SalzburgSalzburg je považovaný nielen za najkrajšiu časť Rakúska, ale za jedno z najkrajších miest v Európe. Ak si chcete vychutnať salzburskú dovolenku, najprv sa rozhodnite, či bude v zime alebo v lete, pretože každé obdobie prináša ďalšie potešenie. Zimu si užijete ako lyžiari, ale ak chcete zhliadnuť krajinu pod drobnohľadom, tak je najlepšie vyraziť do tejto oblasti na jar alebo v priebehu leta. Ako vidíš celý Salzburg?

Lyžiarske strediská v Salzburgu

Najskôr je potrebné si ujasniť, že ani za mesiac nespoznáte celý Salzburg. Ak sa tam chcete vydať v zimnom období, tak sa vám ponúka hneď celý rad zimných stredísk, sú to Hochkönig, Kaprun, Zell am See, Obertauern, Lungau, Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Gastein.

Ak si vyberiete niektoré zo stredísk, nebudete robiť chybu, pretože vás sprevádzajú stovky kilometrov udržiavaných svahov a priateľských hotelov. Ak pravidelne lyžujete, odporúča sa striedať strediská, aby ste vždy poznali Salzburg z iného uhla. Prečítajte si aj článok ako sa obliecť na lyžovačku.

Letná dovolenka v Salzburgu

návšteva SalzburguEšte krajší je celý Salzburg neskoro na jar a počas leta. Krásna príroda, čerstvý vzduch a stovky kilometrov turistických trás vás lákajú k prehliadke.

Tu je opäť vhodné si cestovanie rozdeliť, určite nevynechajte prírodný park Riedingtal, kde na vás čakajú veľké ľadovcové kotle, rozsiahle horské údolia s čistými horskými jazerami a tiež možnosti výstupu na miestne horské vrcholky.

Treba si len vybrať

Ak vám zostanú sily, nenechajte si ujsť prírodný park Weißbach, kde si môžete vychutnať príjemné prechádzky. Tento prírodný park je dobrým miestom na návštevu s celou rodinou, kde si prídu na svoje aj deti.

Je možné pozorovať pôvodný život na vidieku a tiež krajanov v tradičných kostýmoch. V rôznych obdobiach sú trhy, festivaly a pešia turistika pozdĺž potoka Weissbach.

Mattseer Buchberg

Ako vidieť celý Salzburg

Môžete tiež cestovať do mladého prírodného parku Buchberg, ktorý nie je tak rozsiahly, ale ponúka veľa zaujímavých miest.

Môžete sa dostať na vrchol Mattseer Buchberg a pozerať sa na krásnu panorámu na vrcholky Álp.

Historické pamiatky v Salzburgu

Keď ste navštívili Salzbursko, bolo by hriechom, ak by ste vynechali návštevu samotného Salzburgu. Z historických pamiatok nezabudnite zhliadnuť kláštor svätého Petra, zámok Leopoldskron a katedrály svätého Ruperta a Virgila.

Keďže toto je Mozartovo rodné mesto, nájdete tu aj múzeum hudby a Mozartov dom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button