AkoaPreco.com / Záhrada / Ako zazimovať záhradné jazierko?

Ako zazimovať záhradné jazierko?

zazimovať záhradné jazierkoZáhradné jazierko je súčasťou moderných okrasných záhrad. Jeho obstarávacia cena už nie je tak vysoká a čím ďalej viac ľudí si miesto bazéna vyhotovuje práve záhradné jazierko. Záhradné jazierko je potrebné udržiavať. Pár trikov, ako zazimovať záhradné jazierko, nájdete v nasledujúcom článku.


Postup a návod ako zazimovať záhradné jazierko

Pokiaľ máte okrasné jazierko, v ktorom nechováte ryby, potom ho môžete celé vypustiť a celé vyčistiť. Ak chováte v jazierku ryby, potom jazierko vypustite iba z 1/3, vyčistite ho a znovu napustite.

Zamrznutie vody

zazimovať záhradné jazierko je ľahkéAk v jazierku chováte ryby, musíte predísť zamrznutiu vody. Pomôžu vám k tomu obyčajné PET fľaše alebo zvyšky polystyrénu (môžete použiť aj trsy obyčajnej slamy), ktoré zabránia tomu, aby hladina vody zamrzla. Tým umožníte rybám dýchať. Pamätajte, že jazierko musí byť dostatočne hlboké.

Čím je jazierko plytšie, tým viac voda zamŕza, min. hĺbka je 120 cm. Tiež pamätajte, aby dno jazierka tvoril piesok alebo bahno, kam sa môžu ryby schovať. Teplomilné ryby či zvieracích obyvateľov vášho jazierka presuňte do zimného (teplejšieho) obydlia.


Ice free

Ide o špeciálny rozmrazovač záhradných jazierok. Tento rozmrazovač udrží nezamrznutú hladinu jazierka pri teplotách až – 20 ° C. Jedná sa o elektrické zariadenie, ktoré má nenápadný dizajn. Výrobca však garantuje jeho vysokú účinnosť.

Vodné rastliny

ako zazimovať záhradné jazierkoRovnako ako ryby musíte ošetriť aj rastliny. Tie teplomilné zazimujte niekde na “teplejších” miestach (pivnica, garáž a pod.), Tie viac odolné presaďte do väčšej hĺbky – min. 80 cm, tie zime odolné ponechajte na svojom mieste.

Čerpadlá a filtračné zariadenie na zimu vyberte. Mohlo by dôjsť k ich poškodeniu mrazom. V jazierku môžu zostať len profesionálne, hĺbková čerpadlá, ktorým mráz nevadí.

Ošetrenie vody pomocou chémie


Predtým ako začnete zazimovať záhradné jazierko určite ošetrite jazierko pomocou chemikálií určených na údržbu vody. Jedná sa o špeciálne prípravky na báze baktérií a enzýmov. Tieto prípravky fungujú na základe rýchleho rozkladu lístia, nečistôt, kalov a organických nečistôt.

Pomocou týchto prípravkov ošetríte vodu v jazierku tak, že sa nemusíte báť o ryby ani o stav vody na jar.

Prečítajte si aj ako zazimovať:


Mohlo by vás zaujímať

ako urýchliť dozrievanie paradajok

Ako urýchliť dozrievanie paradajok?

V tomto článku vám poradíme ako urýchliť dozrievanie paradajok. Leto sa pomaly končí, noci sú už …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.