Úvod / Záhrada / Ako sa zbaviť vrabcov?

Ako sa zbaviť vrabcov?

ako sa zbaviť vrabcovRadi pozorujeme vtáky ako lietajú na oblohe a chceme mať krídla ako ony, no pokiaľ sa usadia na našej záhrade, nie je to už zrejme taký príjemný pohľad. Jedným z takýchto “domácich” vtáčikov je vrabec. Ten veľmi rád hniezdi v okolí ľudských obydlí, spravidla ho nenájdete ďalej ako jeden kilometer od nich. Ako sa ho môžete z okolia vášho obydlia zbaviť? Prečítajte si článok ako sa účinne zbaviť vrabcov.


Metódy a postup ako sa zbaviť vrabcov pod strechou

vrabceVrabec kladie vajíčka v období od mája do augusta. Čo sa týka hniezd, vie byť veľmi agresívny a niekedy sa zmocňuje aj hniezd iných vtákov. Možno teda očakávať, že s rovnakou dravosťou si bude brániť aj svoje hniezdo.

Pokiaľ ho má na dome, potom ho vo väčšine prípadov nájdete pod odkvapmi, v puklinách v stene či v hustých popínavých rastlinách, ďalej obľubuje priestory pod strešnými škridľami, v trámoch a pod..


Existuje niekoľko možností obrany

vrabce domovéPrvou možnosťou je umiestniť práve na vyššie uvedené kritické miesta niečo, čo vrabce odradí k domu priletieť.

Známym prostriedkom sú CD-čka, alobal, igelitové vrecká väčšieho formátu a pod., ktoré za povrázok zavesíte na inkriminované miesto a je dosť možné, že tým vrabce od stavby hniezda odradíte.

Vo väčšine prípadov nie je možné tieto predmety zavesiť bez pomoci konzoly či niečoho podobného.

Iné opatrenia ako sa zbaviť vrabcov


Možnosťou sú napr. aj siete na okná a dvere. Dnešní ľudia toto riešenie celkom obľubujú aj proti hmyzu. Na slovenskom trhu je tiež možné zohnať špeciálne elektronické plašiče vtákov, ktoré je možné použiť na vrabce.

Tieto plašiče fungujú buď na princípe zvukov (ktoré vydávajú poplašné volanie vtáka, ktorého sa chceme zbaviť alebo naopak hlasy dravcov) alebo na princípe ultrazvukov (ktoré však sú o dosť drahšie).

Ďalej je tiež možné zaobstarať lacnejšiu verziu plašiča vo forme siluet prirodzených nepriateľov vtáctva, ako je napr. orol, mačka a pod., ktoré možno upevniť na strechu, komín alebo na iné potrebné miesta v okolí vášho domu.

Ako sa zbaviť vrabcov?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako vyrobiť mrežu na popínavé rastliny

Ako si lacno vyrobiť mrežu na popínavé rastliny?

Tiež sa Vám páčia steny domu alebo iných budov porastené popínavými rastlinami? Priznám sa, že …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.