ZvieratáZáhrada

Ako sa zbaviť vrabcov?

ako sa zbaviť vrabcovRadi pozorujeme vtáky ako lietajú na oblohe a chceme mať krídla ako ony, no pokiaľ sa usadia na našej záhrade, nie je to už zrejme taký príjemný pohľad. Jedným z takýchto „domácich“ vtáčikov je vrabec. Ten veľmi rád hniezdi v okolí ľudských obydlí, spravidla ho nenájdete ďalej ako jeden kilometer od nich. Ako sa ho môžete z okolia vášho obydlia zbaviť? Prečítajte si článok ako sa účinne zbaviť vrabcov.

Metódy a postup ako sa zbaviť vrabcov pod strechou

vrabceVrabec kladie vajíčka v období od mája do augusta. Čo sa týka hniezd, vie byť veľmi agresívny a niekedy sa zmocňuje aj hniezd iných vtákov. Možno teda očakávať, že s rovnakou dravosťou si bude brániť aj svoje hniezdo.

Pokiaľ ho má na dome, potom ho vo väčšine prípadov nájdete pod odkvapmi, v puklinách v stene či v hustých popínavých rastlinách, ďalej obľubuje priestory pod strešnými škridľami, v trámoch a pod..

Existuje niekoľko možností obrany proti vrabcom

vrabce domovéPrvou možnosťou je umiestniť práve na vyššie uvedené kritické miesta niečo, čo vrabce odradí k domu priletieť.

Známym prostriedkom sú CD-čka, alobal, igelitové vrecká väčšieho formátu a pod., ktoré za povrázok zavesíte na inkriminované miesto a je dosť možné, že tým vrabce od stavby hniezda odradíte.

Vo väčšine prípadov nie je možné tieto predmety zavesiť bez pomoci konzoly či niečoho podobného.

Iné opatrenia ako sa zbaviť vrabcov

Možnosťou sú napr. aj siete na okná a dvere. Dnešní ľudia toto riešenie celkom obľubujú aj proti hmyzu. Na slovenskom trhu je tiež možné zohnať špeciálne elektronické plašiče vtákov, ktoré je možné použiť na vrabce.

Tieto plašiče fungujú buď na princípe zvukov (ktoré vydávajú poplašné volanie vtáka, ktorého sa chceme zbaviť alebo naopak hlasy dravcov) alebo na princípe ultrazvukov (ktoré však sú o dosť drahšie).

Ďalej je tiež možné zaobstarať lacnejšiu verziu plašiča vo forme siluet prirodzených nepriateľov vtáctva, ako je napr. orol, mačka a pod., ktoré možno upevniť na strechu, komín alebo na iné potrebné miesta v okolí vášho domu.

Podobné články

5 Comments

  1. Článok sa volá ‘ako a prečo’ a tak by ma zaujímalo prečo by sme sa mali zbavovať vrabcov. V článku to totiž nie je vysvetlené.

  2. Pretože mi tie hnusné vrabce obsrali a zničili celú terasu.Na zaplakanie.Všetko je zničené.Skúšali sma už kadečo,nič nepomáha.Mám malé vnúčatá,len sa bojím,aby neochoreli.Nestíhame to stále riadiť.

  3. ja mam veľky strom / katalpu/ pri altánku a vždy na večer sa mi tam nastahuje asi 60 vrabcov a tak „revu “ … osrate všetko pod stromom, lehatka , travnik všetko. kupila som umelého lietajuceho velkého vtáka.. nepomohlo

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button