Úvod / Domácnosť / Ako zazimovať bazén?

Ako zazimovať bazén?

ako zazimovať bazénZazimovať bazén je veľmi dôležité. Zanedbaná alebo odfláknutá práca môže ľahko viesť k skazeniu vody, ktorú je nutné na jar kompletne odčerpať, alebo dokonca k silnému poškodeniu bazénu.

Čo je potrebné na zazimovanie bazéna:


  • bazén

Správny čas

Ak chceme zazimovať bazén, tak jedine vtedy, ak sa pohybuje stabilná vonkajšia teplota okolo 12 ° C. Vyššie teploty by podporovali rast rias vo vode. Ale neoplatí sa čakať príliš dlho, pretože prvý mráz by mohol niektoré súčasti bazénu nenávratne poškodiť.

Zazimovanie filtrácie

bazén v zimeKartušovú filtráciu po sezóne priamo vyhodíme, u pieskovej filtrácie je nutné jej dôkladne prepláchnutie. Mobilné filtračné jednotky odnesieme do pivnice, kde teploty neklesajú príliš hlboko pod 0 ° C. U zapustenej filtrácie je nutné vypnúť centrálny vypínač.

V oblastiach, kde vonkajšie teploty často klesajú pod 15 ° C, je navyše nutné odpojiť čerpadlo a motor a odniesť ich do úschovy. Hadicu filtrácie prefúknite prúdom vzduchu, aby v nich nezostala voda.

Vyčistenie

Steny aj dno bazéna dôkladne vyčistíme kefou a vodným vysávačom. Z hladiny zoberieme hrubé nečistoty.

Odpustenie bazéna

Plastové bazény a bazény s keramickým obkladom je najlepšie vypustiť celé. U ostatných typov bazénov postačí vypustenie vody pod úroveň najnižších trysiek alebo skimmerov a to minimálne o 20 cm. Hladina vody nikdy nesmie dosiahnuť túto úroveň, inak by mohol vzniknutý ľad filtračné zariadenie poškodiť.

Úprava vody

Do zvyšnej vody pridáme zazimovací roztok, ktorý vodu v zime zakonzervuje. Bráni predovšetkým rozvoju a rastu najrôznejších druhov rias. Uvedenie bazénu do prevádzky je potom na jar oveľa menej náročné.

Plaváky na hladine

starostlivosť o bazénŠpeciálne plaváky umiestnené na hladine vody zabraňujú rozpínajúcemu sa ľadu poškodiť steny bazéna. Núdzovým riešením sú obyčajné PET fľaše.

Zakrytie

Bazény je dobré cez zimu zakryť špeciálnou sieťovinovou plachtou, ktorá zabráni znečisteniu vody padajúcim listom a ďalším nečistotám. Hustou sieťovinou, ale zároveň pretože všetka prebytočná voda, ktorá by inak čoskoro vytvorila kaluže a mohla plachtu pretrhnúť. Bežné plachty alebo lamelové rolety sú na tento účel úplne nevhodné.

Príslušenstvo bazéna


Nafukovacie lehátka, plávacie kruhy, topánky do vody a ďalšie príslušenstvo nezabudneme dobre uschovať. Nafukovacie veci pred uskladnením vyfúkneme. Všetko príslušenstvo je nutné pred zazimovaním dobre umyť, aj keď na prvý pohľad vyzerá čisto.

Tip ako zazimovať bazén

Nakupujte bazény a príslušenstvo k bazénom len u osvedčeného predajcu.

Ako zazimovať bazén?
4.9 (98.33%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *