AkoaPreco.com > Auto-moto > Ako zazimovať motorku?

Ako zazimovať motorku?

ako zazimovať motorku2Motorka nie je pre motorkárov iba koníčkom, je to ich vášňou. Táto vášeň však končí so zimným obdobím, kedy je potrebné motorku správne zazimovať. Jedine po správnom zazimovaní môžete opäť na jar váš stroj vybrať a preháňať ho po asfalte. Pokiaľ dôjde k nedodržaniu základných zásad zazimovania, tak svoju motorku na jar len tak nenaštartujete. Ako teda správne zazimovať motorku?

Zazimovanie motorky


Opravy

zazimovanie motorkyAk má vaša motorka nejaké vady, tak ich nechajte opraviť ešte pred zazimovaním, aby ste mali na jar motorku pripravenú na použitie.

Umytie

Predtým ako dáte zazimovať motorku, tak celú motorku dôkladne umyte a naleštite. Zbavte sa všetkých povrchových nečistôt. Keď s umývaním skončíte, tak motorka musí vyzerať ako nová.

Skrutky

Uistite sa, či sú všetky skrutky na motorke správne utiahnuté a či všetko drží tak ako má.


Reťaz

Ak chcete zazimovať motorku, tak skontrolujte aj štruktúru reťaze, mala by spĺňať správne napnutie. Vždy ju tiež premažte.

Nádrž

Nádrž nečistite, ale iba ju natankujte plnú. Iba v prípade silného znečistenia ju prepláchnite zmesou benzínu s olejom.

správne zazimovanie motorky na jeseňOlej

Je potrebné aplikovať olej na valce, po aplikácii ich pretočte, ale neštartujte.

Batéria

Na zimu ju vždy vyberajte von a dajte ju na miesto, kde bude teplota minimálne 10 ° C, ak je potrebné doliať kyselinu, tak ju dolejte. Ako zapojiť batériu?

Podloženie


Motorku vždy dávajte na stojan alebo ju podložte nejakou konštrukciou, aby nedošlo k deformácii kolies, ktoré budú dlhú dobu bez pohybu.

Plachta

Ak ste vykonali všetky uvedené kroky, tak motorku prikryte. Na prikrytie si nevyberajte plachty, v ktorých by sa mohla zrážať voda. Najvhodnejšie sú bavlnené povrchy alebo originál krycie plachty na motorku.

Mohlo by vás zaujímať

letne pneumatiky

Ako vybrať letné pneumatiky?

Iste viete, že na trhu sú v ponuke dva typy pneumatík, a to letné pneumatiky a zimné. …

Jeden komentár

  1. nemate nahodou skusenosti s aurotizovanym servisom motokomplex?

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.