Návody

Ako vyprať oblečenie poliate červeným vínom?

červené víno na oblečeníČervené víno desí mnohých z nás, pretože je veľmi ťažké ho vyprať, keď už nám kvapne na nejaké oblečenie. Ako ale správne reagovať? Čo urobiť ako prvé, keď sa nám červené víno vyleje na oblečenie? Bohužiaľ vás sklamem, ale neexistuje liek, ktorý jednoducho druhý deň nanesiete na oblečenie a pred praním necháte pôsobiť na oblečenie. Na červené víno totiž existuje len jediná finta – konať rýchlo. Potom už stačí len použiť jeden z našich tipov a následne už len vyprať oblečenie.

Metódy ako vyprať oblečenie poliate červeným vínom

Soľ

Dôležité je neváhať a ako prvú zo všetkých možností použiť soľ. Keď posypete postihnuté miesto na oblečení soľou a necháte ju pôsobiť asi pätnásť minút, škvrna od rozliateho vína sa začne zosvetľovať.

Soľ postupne vytiahne z oblečenia väčšinu červenej farby od vína. Na oblečení zostane len drobná mapa, ktorú potom definitívne zničíte vypraním v práčke.

Citrón

Ako vyprať oblečenie poliate červeným vínomTiež sa často používa citrón, ktorý má podobné účinky ako soľ. Opäť nechajte oblečenie poliate citrónovou šťavou chvíľu odležať.

Citrón vytiahne zo škvrny väčšinu farby a oblečenie potom stačí už len vyprať oblečenie.

Savý papier a žehlička

Poškodené miesto obložte dvoma savými papiermi a potom ich prežehlite žehličkou na veľmi slabom stupni teploty. Pozor, žehličku príliš nerozohrievajte.

Červené víno sa postupne vsaje do savých papierov. Opäť zostanú len drobné mapky, ktorých je nutné zbaviť sa praním.

Biele víno, soľ a obrúsok

Výborné je tiež na postihnuté miesto naliať okamžite biele víno s trochou soli. Po chvíli priložte servítku a všetku nežiaducu farbu týmto spôsobom vysajete.

Špeciálne prípravky na vypratie škvrny od vína

sprej na škvrny od červeného vínaExistuje samozrejme rad prípravkov na škvrny (okrem iného aj od trávy, krvi a pod.). Ale je veľmi ťažké rozlíšiť, ktorý vám naozaj pomôže a ktorý nie. Niektoré toho nasľubujú, ale výsledok žiadny.

Vyskúšaný mám „Sprej na škvrny“ od Eurona. Nepoškodí látku.

Opäť stačí naniesť na oblečenie a po chvíli vyprať oblečenie bežným spôsobom. Tento čistiaci prostriedok ale nie je bežne k dostaniu.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button