Návody

Ako odstrániť mastné škvrny z oblečenia?

4 ženské rady na vyčistenie mastnoty na oblečení

ako odstraniť mastné škvrny z oblečeniaPri jedle či rôznych domácich prácach sa občas stane, že vám na tričko, blúzku, nohavice či sukňu vystrekne mastnota. Aby po nej na oblečenie nezostali fľaky, je potrebné konať čo najrýchlejšie. Ako odstrániť mastné škvrny z oblečenia? 

Využiť možno nielen moderné chemické prípravky, ktoré sú k dosahu v drogériách, ale aj obyčajné pomôcky, ktoré určite nájdete doma. Tie využívali už naše babičky a prababičky v čase, keď žiadne špeciálne čistiace prostriedky vôbec neexistovali.

Postupy odstránenia mastnoty z oblečenia

1. Škrob

pranie v rukáchÚčinným pomocníkom v boji s mastnotou od jedla je škrob. Ten stačí na zasiahnuté miesto jednoducho nasypať, nechať zhruba desať až pätnásť minút účinkovať a potom ho zoškrabať.

Následne potom oblečenie klasicky vyperte v práčke alebo v rukách.

2. Prežehlenie

Na mastné škvrny na oblečení si vystačíte aj s žehličkou. Mastné miesto najprv podložte čistými papierovými obrúskami. Tie priložte aj na hornú časť. Zapojte žehličku a nechajte ju ľahko rozpáliť.

Potom s ňou niekoľkokrát potiahnite mastnú škvrnu, kým mastnota nezmizne. Pozor si dajte na to, aby žehlička nebola rozpálená príliš a aby bola zbavená všetkých nečistôt.

3. Kypriaci prášok do pečiva

Pre odstránenie škvŕn použite kypriaci prášok. Ten zmiešajte v malom množstve vody a naneste na postihnuté miesto. Nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom oblečenie umyte vo vode. Prečítajte si aj články ako vybieliť prádlo, ako odstrániť žuvačku z oblečenia a ako vyčistiť autosedačku.

4. Sóda

Rovnaký postup ako v prípade kypriaceho prášku do pečiva je osvedčený tiež so sódou.

codi energicAk vám žiadné babské rady na odstraňovanie mastných škvŕn z oblečenia nepomôžu, tak si kúpte bio šetrný prípravok na odstraňovanie mastných škvŕn z oblečenia: Codi Energic. Tento prípravok veľmi účinne odstraňuje mastné škvrny z odevov, záclon, poťahovaných látok či kobercov a 750ml balenie vám vydrží veľmi dlho.

Čo je potrebné na odstránenie mastných škvŕn z oblečenia?

  • Škrob
  • Sóda
  • Žehlička
  • Kypriaci prášok do pečiva
  • Voda

Ako dlho odstraňovanie mastnoty potrvá?

Ak mastnotu začnete odstraňovať ihneď potom, čo sa na oblečení objaví, je veľká šanca na to, že vyčistenie bude účinné. Vyššie uvedené rady, ktoré praktizovali už naše babičky, vám zaberú nanajvýš pár minút. Vždy je ale dobré oblečenie ešte vyprať.

Aké budú náklady na vyčistenie oblečenia od mastných škvŕn?

Pokiaľ zvolíte niektorý z vyššie uvedených prípravkov, ktoré máte iste doma, vyčistenie oblečenia od mastnoty vás nebude stáť vôbec nič. Codi Energic v 750ml balení stojí cca 8€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button