AkoaPreco.com > Návody > Ako prať perovú bundu?

Ako prať perovú bundu?

ako prať perovú bunduVo chvíli, keď odzvoní zimným mrazom, je čas na upratovanie teplého oblečenia na dno skrine. Ešte predtým je ale potrebné ho vyprať a vyčistiť, aby bolo na budúcu sezónu dobre pripravené a hneď po ruke. Pranie čiapky a pletených rukavíc nie je taký problém, ako vyprať perovú bundu. Preto je potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel, aby ste o tento zimný kúsok rovno neprišli. Prečítajte si ako správne prať perovú bundu – krok za krokom, alebo si pozrite aj iné tipy v článku ako čistiť zimné bundy.


Čo je potrebné ak chcete prať perovú bundu:

Aj bez čistiarne

športová pérová bunda a ako ju praťVýrobcovia väčšinou odporúčajú zaniesť perové bundy do čistiarne.
Nesprávnym praním si totiž môžete bundu zničiť.

Takáto návšteva čistiarne vás vyjde zhruba na 7 eur. Ak ale máte doma sušičku a trochu času, zaobídete sa aj bez čistiarne.


Len jemný program

Perovú bundu perte na veľmi jemnom programe s minimom čistiacich prostriedkov. Najlepšie je použiť špeciálne prípravky určené priamo pre pranie peria. Perte samostatne.

Pozor na perie

perová bunda

Po vybratí z práčky perovú bundu dôkladne pretrepte, aby sa oddelilo perie. Potom vložte do sušičky. Použiť môžete tiež niekoľko loptičiek (napríklad florbalových). Vďaka nim sa vzduch lepšie dostane pod povrch a bunda sa presuší.

Pri zlom sušení totiž môže perie splesnivieť alebo môžu vzniknúť na oblečení škvrny.

Varovanie


Mnoho páperových výrobkov – zvlášť menej kvalitných – je vyrobených len na jedno použitie, respektíve na jednu sezónu. Výrobca predpokladá, že zákazník sa budúci rok poobzerá po novom tovare, a na pranie preto nemyslí. V takom prípade vám môže pranie bundu aj úplne zničiť. Starostlivo si preto preštudujte štítok, či sa napríklad všetky materiály, z ktorých je perová bunda vyrobená, môžu prať dohromady.


Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.