Ako prať perovú bundu?

ako prať perovú bunduVo chvíli, keď odzvoní zimným mrazom, je čas na upratovanie teplého oblečenia na dno skrine. Ešte predtým je ale potrebné ho vyprať a vyčistiť, aby bolo na budúcu sezónu dobre pripravené a hneď po ruke. Pranie čiapky a pletených rukavíc nie je taký problém, ako vyprať perovú bundu. Preto je potrebné dodržať niekoľko základných pravidiel, aby ste o tento zimný kúsok rovno neprišli. Prečítajte si ako správne prať perovú bundu – krok za krokom, alebo si pozrite aj iné tipy v článku ako čistiť zimné bundy.


Čo je potrebné ak chcete prať perovú bundu:

Aj bez čistiarne

športová pérová bunda a ako ju praťVýrobcovia väčšinou odporúčajú zaniesť perové bundy do čistiarne.
Nesprávnym praním si totiž môžete bundu zničiť.

Takáto návšteva čistiarne vás vyjde zhruba na 7 eur. Ak ale máte doma sušičku a trochu času, zaobídete sa aj bez čistiarne.


Len jemný program

Perovú bundu perte na veľmi jemnom programe s minimom čistiacich prostriedkov. Najlepšie je použiť špeciálne prípravky určené priamo pre pranie peria. Perte samostatne.

Pozor na perie

perová bunda

Po vybratí z práčky perovú bundu dôkladne pretrepte, aby sa oddelilo perie. Potom vložte do sušičky. Použiť môžete tiež niekoľko loptičiek (napríklad florbalových). Vďaka nim sa vzduch lepšie dostane pod povrch a bunda sa presuší.

Pri zlom sušení totiž môže perie splesnivieť alebo môžu vzniknúť na oblečení škvrny.

Varovanie


Mnoho páperových výrobkov – zvlášť menej kvalitných – je vyrobených len na jedno použitie, respektíve na jednu sezónu. Výrobca predpokladá, že zákazník sa budúci rok poobzerá po novom tovare, a na pranie preto nemyslí. V takom prípade vám môže pranie bundu aj úplne zničiť. Starostlivo si preto preštudujte štítok, či sa napríklad všetky materiály, z ktorých je perová bunda vyrobená, môžu prať dohromady.


Mohlo by vás zaujímať

Návod ako na kvalitný spánok

Máte problémy so spánkom? Máme pre vás 4 užitočné tipy

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu mať vplyv na odpočinok a kvalitný spánok, napríklad rodinné starosti, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.