Chceli by ste skoncovať s vodným kameňom ale neviete ako? Vodný kameň netrápi len domácnosti, ktorými preteká tvrdá voda, usadeniny sa nachádzajú aj v stredne mäkkých a mäkkých vodách. Najhoršie je to, že sa vodný kameň dokáže usadiť na akomkoľvek materiáli – na skle, keramike, plaste, nereze, hliníku či na chróme. Pokiaľ používate bežne dostupné čistiace prostriedky, málokedy sa dočkáte dokonalého účinku len pri jednom produkte, ktorý by dokázal zatočil s vodným kameňom rýchlo a nastálo a navyše by mohol byť aplikovateľný na všetky ostatné materiály, na ktorých by sa vodný kameň usadil neskôr.
Ako bojovať s vodným kameňom?
Na čistenie vodného kameňa sa zvyčajne používajú hubky a handričky, avšak občas musia nastúpiť aj drátenky, pretože samotné prostriedky proti vodnému kameňu nepôsobia dostatočne účinne.
Mechanickým odstraňovaním kameňa síce docielite žiadaného výsledku, avšak s tým rizikom, že si keramiku alebo cenný chróm v kuchyni navždy poškriabete. Ako teda dosiahnuť okamžitý výsledok, čistý materiál a neponičené batérie a kohútiky v kuchyni?
Musíte si zakúpiť univerzálny odstraňovač vodného kameňa, ktorý je šetrný ku všetkým materiálom, z ktorých sa skladá vaša kuchyňa či kúpeľna a ktorý dokáže zneškodniť vodný kameň okamžite.
V podstate to znamená to, že pokiaľ ho použijete na chrómovú batériu s tesniacími gumovými krúžkami, bude schopný očistiť oba materiály.
Bežný čistiaci prostriedok takéto vlastnosti nemáva. Pri takýchto lacných prostriedkoch zvyčajne hrozí to, že síce môže očistiť keramiku ale zároveň môže poškodiť chrómovú batériu. Koncentrácia aktívnych látok je pri obyčajných prostriedkoch nízka, pretože cena musí byť prijateľná pre zákazníka.
Vysoká koncentrácia extra účinných látok v jednom prostriedku
Čím sa teda líšia drahšie odstraňovače vodného kameňa od tých bežnejších? Ich účinnosť je zvyčajne zvýraznená extra vysokou koncetráciou aktívnych rozpúšťacích látok na báze špeciálne silných kyselín, ktoré zaručujú veľmi efektívne odstraňovanie tvrdej vody, vyčistenie plochy a prirodzené zosvetlenie stmavnutých plôch.
Pre dlhotrvajúcu ochranu pred ďalším pôsobením vodného kameňa sa odporúča použiť na dané plochy tzv. „nano-ochranu“.
Takéto čistiace prostriedky, ktoré vedia zatočiť s vodným kameňom, sú zvyčajne viacúčelové. Slúžia na odstraňovanie vodného kameňa na keramických obkladoch v kúpeľni, v kuchyni ale aj napr. na toalete.
Používajú sa taktiež na vyčistenie sklenených a plastových zástien v sprchových kútoch, tak ako aj na samotných WC, umývadlách a na glázovaných plochách.
Ani plastový nábytok so zažranými usadeninami nemá proti kvalitnejším čistiacim prostriedkom šancu. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť WC a močový kameň.
Vodný kameň sa môže usadiť prakticky kdekoľvek
Ide o užitočného pomocníka aj pri odstraňovaní vodného kameňa z vodovodných batérii, nerezových drezov a chrómových doplnkov.
Podstatným pozitívom pri používaní rozprašovacích prostriedkov, s ktorými môžete pracovať za pomoci hubky či handričky, je to, že nieje nutné využitie hrubej sily a mechanického drhnutia, ako je tomu pri lacnejších čistiacich produktoch. Taktiež sa nemusíte obávať poškodenia abrázii alebo erózii, takéto prípady zvyčajne nehrozia.