DomácnosťNávody

4 kroky, ako zložiť napínacie prestieradla

ako zložiť napinacie prestieradlaNapínacie prestieradla sú ideálne vo chvíli, keď sa nechcete každé ráno prebúdzať a mať ich na niektorom mieste zhrnuté z postele. Vďaka gume, ktorá je zabudovaná na ich okrajoch po celom obvode, sa dá toto prestieradlo veľmi ľahko napnúť na každý typ postele, bez toho, aby z jej krajov počas noci zišlo. Vyprané napínacie prestieradlá, ktoré ukladáte do skrine, sa ale často pokrčia. Dá sa tomu zabrániť tým, že ich zložíte nasledujúcim postupom. Ako zložiť napínacie prestieradla?

V článku sa dozviete:

  • Postup zloženia
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Materiály, ktoré sa využívajú
  • Video ako nato

Postup zloženia prestieradla

1. V prvom kroku uchopte prestieradlo na koncoch jeho dlhšej časti. Ruky pritom vsuňte dovnútra prestieradla, za gumu.

2. jersey prestieradlaPriložte obe strany, za ktoré máte prestieradlo uchopené, k sebe, pričom jednu časť, v ktorej máte ruku, preklopte cez druhú.

3. Tento postup opakujte ešte raz.

4. V ďalšej fáze už len stačí prestieradlo niekoľkokrát prehnúť, až vznikne úzky pruh. Ten sa potom opäť prehne.

Vysvetlenie je možno trochu zložité, ale na videu nižšie spoznáte, že je to veľmi jednoduchá záležitosť, ktorú zvládne každý, hoci aj nešikovný muž.

Čo je potrebné na zloženie prestieradiel?

  • Napínacie prestieradlo
  • Aspoň trochu šikovné ruky

Ako dlho skladanie prestieradiel potrvá?

Zloženie napínacej bielizne vám zaberie maximálne 1 minútu času.

Materiály, ktoré sa využívajú:

Napínací systém so zabudovanou gumou sa používa najmä pre froté prestieradlá prípadne potom tiež pre Jersey prestieradla. Bavlnenú jersey plachtu si zamilujete vďaka jej jemnosti a priedušnosti materiálu. Výhodou je aj jej ľahká údržba.

frote prestieradloFroté prestieradlo sa vyznačuje vyššou hrejivosťou a pružnosťou, preto je odporúčané najmä do chladnejších dní. Ďalšou výhodou je jednoduchá údržba, pretože sa nemusia žehliť.

Tieto materiály prestieradiel sú charakteristické tým, že sú veľmi pružné, takže im rozťahovanie nevadí, nehrozí pri tom roztrhnutie tak ako napríklad v prípade klasickej obliečky z hebkej bavlny.

U obliečok z bavlny musíte byť predsa len o poznanie opatrnejší pri naťahovaní na posteľ.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button