Ako správne dezinfikovať kúpeľňu?

dezinfikovať kúpeľňu je dôležitéNa čistenie a dezinfekciu si už nevystačíme iba s navlhčeným mopom, je potreba použiť chémiu. Dezinfikovať kúpeľňu môžeme aj bez chemických prostriedkov, ale s využitím chémie dosiahneme rýchlejšieho a efektívnejšieho efektu. Čistá kúpeľňa je mnohokrát vizitkou celej domácnosti a ak máme v dome hostí, tak je kúpeľňa často miestom najväčšej kritiky. Ako správne dezinfikovať kúpeľňu?


Postup ako správne dezinfikovať kúpeľňu

Vypratanie a prostriedky

Pred dezinfekciou a čistením kúpeľne vyprázdnite všetky veci, ktoré by vám mohli prekážať, teda rohožky, uteráky, kefky na zuby, hrebene a iné.

Ako správne dezinfikovať kúpeľňuNa dezinfekciu používajte prostriedky, ktoré zlikvidujú baktérie aj plesne, najvhodnejšie je teda SAVO a prípravky na báze kyseliny. Na čistenie si pripravte kefu, jemnú hubku, celulózovú handričku a gumové rukavice, aby vám prípravky nepoleptali kožu.

Pôsobenie

Účelom chemických prípravkov je to, že musí na danom mieste pôsobiť, aby dozreli na špinu a zničili baktérie. Pripravené prípravky naneste na umývadlo, vaňu, ale aj na kachličky a špáry.

Ak máte vaňovú zástenu alebo sprchovací kút, tak prípravok vždy naneste hubkou, ale mäkkou stranou, aby sa nepoškrabal plast. Prípravky nechajte vždy pôsobiť 5-15 minút.

Čistenie

Následne je potrebné miesta s aplikovanými prípravkami dôkladne vyčistiť, oplachujte ich vodou a zároveň používajte hubku. Na viac odolných miestach použite kefu.

Po opláchnutí, aj hlavnom očistení, všetky miesta prejdite celulózovou handričkou, ktorá do seba vsiakne zvyšky saponátu a vody.


Záhyby a sifón

nezabudnite pri dezinfekcií kúpelne ani na obkladačkyNevyhýbajte sa ani záhybom okolo kohútikov, a tiež sifónu. Sifón rozskrutkujte a vyberte z neho chuchvalce chlpov, ktoré rovno vyhoďte.

Ak vám prekáža pri čistení nejaký spotrebič, tak ho odsuňte a vyčistíte všetky miesta, dezinfekcia má zmysel iba keď sa umýva celá kúpeľňa.

Zrkadlo

Na umývanie zrkadla nepoužívajte saponáty ani chémiu. Zakúpte si handričku z mikrovlákien a zrkadlo čistite iba na sucho, prípadne handričku jemne navlhčite.

Ako dezinfikovať kúpeľňu bez chémie

Ak ste na prípravky na báze kyselín a chlóru príliš citliví, tak kúpeľňu môžete dezinfikovať a čistiť aj bez chémie.

Namiesto Sava, a iných prípravkov, použite ocot, ten tiež veľmi účinne čistí a dezinfikuje. Pre vyčistenie vane a umývadla použite soľný roztok alebo soľnú pastu.

Ďalšie zaujímavé a praktické články nájdete tu:


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať sklenené dvere

Sklenené dvere ako netradičné riešenie do moderných interiérov

Jedným z najzaujímavejších trendov v interiérovom dizajne sú dvere z tvrdeného skla. Sú nielen efektné, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.