NávodyDomácnosť

Ako správne dezinfikovať kúpeľňu?

dezinfikovať kúpeľňu je dôležitéNa čistenie a dezinfekciu si už nevystačíme iba s navlhčeným mopom, je potreba použiť chémiu. Dezinfikovať kúpeľňu môžeme aj bez chemických prostriedkov, ale s využitím chémie dosiahneme rýchlejšieho a efektívnejšieho efektu. Čistá kúpeľňa je mnohokrát vizitkou celej domácnosti a ak máme v dome hostí, tak je kúpeľňa často miestom najväčšej kritiky. Ako správne dezinfikovať kúpeľňu?

Postup ako správne dezinfikovať kúpeľňu

Vypratanie a čistiace prostriedky do kúpeľne

Ako správne dezinfikovať kúpeľňuPred dezinfekciou a čistením kúpeľne vyprázdnite všetky veci, ktoré by vám mohli prekážať, teda rohožky, uteráky, kefky na zuby, hrebene a iné.

Na dezinfekciu používajte prostriedky, ktoré zlikvidujú baktérie aj plesne, najvhodnejšie je teda SAVO a prípravky na báze kyseliny.

Na čistenie si pripravte kefu, jemnú hubku, celulózovú handričku a gumové rukavice, aby vám prípravky nepoleptali kožu.

Pôsobenie čistiacich prostriedkov

Účelom chemických prípravkov je to, že musí na danom mieste pôsobiť, aby dozreli na špinu a zničili baktérie. Pripravené prípravky naneste na umývadlo, vaňu, ale aj na kachličky a špáry.

Ak máte vaňovú zástenu alebo sprchovací kút, tak prípravok vždy naneste hubkou, ale mäkkou stranou, aby sa nepoškrabal plast. Prípravky nechajte vždy pôsobiť 5-15 minút.

Čistenie kúpeľne

Následne je potrebné miesta s aplikovanými prípravkami dôkladne vyčistiť, oplachujte ich vodou a zároveň používajte hubku. Na viac odolných miestach použite kefu.

Po opláchnutí, aj hlavnom očistení, všetky miesta prejdite celulózovou handričkou, ktorá do seba vsiakne zvyšky saponátu a vody.

Čistenie záhybov a sifónu

nezabudnite pri dezinfekcií kúpelne ani na obkladačkyNevyhýbajte sa ani záhybom okolo kohútikov, a tiež sifónu. Sifón rozskrutkujte a vyberte z neho chuchvalce chlpov, ktoré rovno vyhoďte.

Ak vám prekáža pri čistení nejaký spotrebič, tak ho odsuňte a vyčistíte všetky miesta, dezinfekcia má zmysel iba keď sa umýva celá kúpeľňa. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť odtok.

Čistenie zrkadla

Na umývanie zrkadla nepoužívajte saponáty ani chémiu. Zakúpte si handričku z mikrovlákien a zrkadlo čistite iba na sucho, prípadne handričku jemne navlhčite.

Ako dezinfikovať kúpeľňu bez chémie

Ak ste na prípravky na báze kyselín a chlóru príliš citliví, tak kúpeľňu môžete dezinfikovať a čistiť aj bez chémie.

Namiesto Sava, a iných prípravkov, použite ocot, ten tiež veľmi účinne čistí a dezinfikuje. Pre vyčistenie vane a umývadla použite soľný roztok alebo soľnú pastu.

Ďalšie zaujímavé a praktické články nájdete tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button