Návody

Ako vyprať prepisovačku z oblečenia?

vyprať prepisovačkuPrepisovačka a čistý papier je krásna kombinácia, ktorá vzbudzuje inšpiráciu. Menšiu inšpiráciu však vzbudzuje prepisovačka na oblečení a to zvlášť na novom  alebo navyše na bielom oblečení. Určite to poznáte aj vy, strčíte si pero do vrecka, do nohavíc, pripnete na košeľu a ani sa nenazdáte a po príchode domov si všimnete nepríjemný bod či dokonca škvrnu na inak perfektnom obleku či blúzke. Ako je možné vyprať prepisovačku z oblečenia?

Čo potrebujeme, keď chceme vyprať prepisovačku?

Pre boj s perom si môžeme pripraviť rôzne pomôcky, základom ale je, aby znečistené miesto nestratilo farbu, ale bola z látky odstránená iba prepisovačka.

Prvým krokom môže byť jar. Jar je vo svojej podstate odmasťovač, a preto je vhodné na postihnuté miesto vyliať jar a potom ho namočiť. Látku trite o seba a po chvíli ju opäť namočte. Ak jar nezaberá, môžete skúsiť ďalšiu užitočnú pomôcku.

pranie prepisovačkyVeľké množstvo žien používa v domácnosti špeciálne Savo na oblečenie s označením Savo perex, ktoré existuje ako vo verzii na bielu, tak vo verzii na farebnú bielizeň. Je teda možné skúsiť vyprať popísané oblečenie v tomto prostriedku.

Dajte si však dobrý pozor, ktorý produkt si vyberiete. Ide o veľmi agresívnu chemikáliu, pri ktorej ľahko môžete poškodiť či dokonca zničiť vaše oblečenie.

Avšak, celkom osvedčenou metódou v praxi je žlčové mydlo, ktoré sa dá bežne zohnať.

A čo viac, je lacné a preto sa nemusíte báť ho skúsiť, aj keď ho práve nemáte po ruke a musíte si pre neho zájsť do drogérie. Určite môžete vyskúšať aj tento prostriedok, keď chcete vyprať prepisovačku. Prečítajte si aj články ako prať uteráky a ako prať záclony.

Ako ďalej postupovať, ak chceme vyprať prepisovačku?

Oblečenie môže byť ale tiež kožené, nehovoriac o kožených sedačkách či módnych doplnkoch napríklad v podobe kabeliek. Tu je možné použiť lak na vlasy a ten potom zotrieť. Pokiaľ práve nie je po ruke lak na vlasy, potom sa ešte ponúka jemný piesok na riad. Lak na vlasy môžete tiež použiť na iné oblečenie, nie len kožené.

ako vyprať prepisovačkuStačí fľak krátko postriekať lakom na vlasy, nechať ho pár minút pôsobiť a potom už stačí fľak len vyprať za použitia obyčajného mydla a teplej vody.

Potom je ešte vhodné vyprať takto ošetrený kus oblečenia v práčke. Táto metóda je veľmi účinná, ale je nutné ju aplikovať na čerstvé fľaky, nie už na vyprané fľaky.

Veľmi dobrým riešením je však tiež prevencia. Keď teda dávate bielizeň do práčky, uistite sa, že v ňom nie je žiadna zabudnutá prepisovačka, ktorá by vám mohla znepríjemniť dobrý pocit z čistého oblečenia.

Čoho sa určite vyvarovať? V žiadnom prípade nepoužívajte na kus oblečenia odlakovač! Prečo? Nevyčistí len pero, ale odstráni aj farbu z oblečenia. Po jeho použití sa vytvorí fľak, preto bude lepšie, keď sa odlakovaču radšej vyhnete.

Pevne dúfame, že sme vám týmito radami dopomohli sa vyhnúť nepríjemným trápnym momentom v práci či doma a budete v budúcnosti vedieť ako bojovať s týmto úhlavným nepriateľom kancelárii či večierkov.

Ak vás zaujal článok o tom, ako vyprať prepisovačku, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button