Ako prať topánky v práčke?

ako prať topánky v práčkeStačí, aby zapršalo a najmä plátené tenisky sú na nepoznanie. Škvrny od blata či trávy ale nemusíte rovno riešiť v čistiarni. Ak nepotrebujete vyprať zrovna kožené či semišové topánky, použite práčku. Prať topánky v pračke je pomerne jednoduché. Stačí dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel.


Čo potrebujete ak chcete prať topánky v práčke:

  • topánky
  • práčka
  • textilné vrecko na pranie
  • prací prostriedok – najlepšie gél

Ako postupovať pri praní

látkové teniskyPrezrite si dobre svoju obuv, najlepšie práčku zvládnu plátené tenisky. S ďalšími materiálmi už môže byť problém. Ak si nie ste istí, či pranie vaša obuv vydrží, radšej na ňu vezmite kefku a mydlovú vodu. Príliš ju nenamáčajte, vyhnite sa ponoreniu do vody a dobre ju vysušte.

Pred praním topánok vytiahnete šnúrky. Tie môžete vyprať s bežnou bielizňou. Na pranie topánok si kúpte textilné vrecko na pranie jemnej bielizne. Predídete tak napríklad mechanickému poškodeniu pri praní. Tenisky perte samostatne.

Správne nastavenie pračky pri praní topánok


Nastavte práčku na 40 stupňov a do práčky dajte gél na pranie. Na topánkach alebo vo vnútri tak nezostanú stopy, ktoré by mohol zanechať prášok. Práčku nastavte na krátky a šetrný program. Vyhnite sa dlhému namáčanie. Obuv by sa mohla rozlepiť. Tenisky nakoniec opatrne vysušte.


Mohlo by vás zaujímať

Návod ako na kvalitný spánok

Máte problémy so spánkom? Máme pre vás 4 užitočné tipy

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu mať vplyv na odpočinok a kvalitný spánok, napríklad rodinné starosti, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.