AkoaPreco.com > Návody > Ako roztiahnuť nové topánky?

Ako roztiahnuť nové topánky?

ako správne roztiahnuť nové topánkyNákup nových topánok väčšinou sprevádza skvelý pocit z krásneho úlovku či z toho, že už to máme za sebou (pre tých z nás, ktorí neskáču radosťou z nákupov). Mnohokrát ale nasleduje bolesť, pretože nové topánky sa musia skrátka prispôsobiť našej nohe. Ako ale prežiť prvých pár dní, kým sa z mučiacich nástrojov stanú milované topánky? Poradíme vám, ako správne roztiahnuť nové topánky a prispôsobiť ich vašim nohám.


Čo je potrebné ak chcete roztiahnuť nové topánky:

  • topánky
  • napínače
  • utierka
  • noviny
  • sprej na roztiahnutie obuvi

Kožené topánky

úzke tenisky a ako ich roztiahnuťStarostlivosť o topánky sa líši podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. Čo sa týka kvalitných kožených topánok, myslite pri nákupe na napínače. Tie spočiatku vaše topánky zľahka roztiahnu a potom udržia ich tvar.

Poprední výrobcovia topánok odporúčajú topánky “rozchodiť” počas zhruba piatich dní. Počas nich si nové topánky obúvajte iba na kratšie pochôdzky – dve až tri hodinky denne, viac nie. Potom ich znovu uložte do napínačov. Často sa odporúča kožu jemne rozklepnúť kladivkom, naozaj kvalitné topánky to ale nepotrebujú.


…a čo s ne-koženými topákami?

Ďalšou možnosťou, ktorá sa vzťahuje aj na iné typy materiálov, je vložiť do topánok mokré utierky alebo noviny, alebo sa v nich doma prejsť v mokrých ponožkách.

roztiahnutie topánokAk to materiál topánky dovolí, potrite miesta, ktoré vás tlačia alkoholom (liehom, slivovicou, apod.). Potom sa v topánkach prechádzajte. Často sa tiež odporúča vložiť topánky aj s vreckami naplnenými vodou do mrazničky, ale to môže materiál topánkok poškodiť.

Na istotu…

V obchodoch zakúpite aj špeciálne spreje na roztiahnutie topánok či silikónové spreje na zjemnenie materiálu. Aplikácia je jednoduchá, stačí ju zopakovať dvakrát či trikrát. Spreje kúpite za cenu okolo 3 eur.

Tipy ako roztiahnuť nové topánky


Najlepšie hneď, pri kúpe topánok, sa opýtajte personálu ako topánky roztiahnuť. Možno vám nepovedia nič nové, ale je možné, že vás budú varovať pred spôsobom roztiahnutia, ktorý by vašim topánkam mohol skôr ublížiť.


Mohlo by vás zaujímať

ako na správne sušenie kvetov návod

Ako na sušenie kvetov?

Chcete sa dozvedieť ako na sušenie kvetov u vás doma? V tomto článku sa dozviete, ako si …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.